وزیر کار در شورای اداری استان مطرح کرد: لرستان دچار عقب‌ماندگی تاریخی است/ 100 میلیارد تومان برای لرستان اعتبار می‌گذاریم

تاریخ انتشار : 24 اسفند 1397, 22:08
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، محمد شریعتمداری در جلسه شورای اداری لرستان با بیان اینکه استاندار باید پیگیری کند که اگر ادعا می‌شود تسهیلات به اشتغال می‌انجامد باید بیانجامد، افزود: تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مازاد برای توسعه حوزه سنگ‌بری، گیاهان دارویی، گردشگری، دام سبک و آی تی در لرستان می‌گذاریم‎.

وی ادامه داد: امروز می‌گویند رشد اقتصادی ما کمی بالاتر از صفر است و هدف رشد اقتصادی ۸ درصدی محقق نشده است؛ باید از روش‌های جایگزین استفاده کنیم، اشتغال روستایی یک روش جایگزین است و ما از این روش انتظار فوق‌العاده داریم.

وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ موفق استان، درصورتی‌که تأمین مواد اولیه را در روستاها بکنند می‌توانند تسهیلات بدون سقف دریافت کنند، خاطرنشان کرد: اما به‌شرط اینکه با کشاورز قرارداد ببندند.

شریعتمداری گفت: در الگوی جدید مشاغل خانگی ۱۰ استان را به‌صورت پایلوت اجرا کردیم که لرستان جزو استان‌های موفق بوده است، در سال ۹۸ هم درصورتی‌که برنامه حضور در بازارهای جهانی را داشته باشید حمایت می‌کنیم.

وی افزود: امروز چند پروژه در لرستان کلنگ زنی شد لذا امید می‌‎رود این طرح‌ها در وقت خود به اجرا درآیند.

وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی بیان داشت: پروژه لاستیک‌سازی را امروز آغاز کردیم، بررسی فوق‌العاده‌ای کردیم که طرح سودآور باشد و یک مقدار هم نگاه به آینده است ازاین‌جهت که واردکننده لاستیک اتوبوسی و کامیونی هستیم.

شریعتمداری اظهار داشت: لرستان دچار عقب‌ماندگی تاریخی است و از حرف و سخن در حوزه توازن باید بیرون بیاییم و به عمل برسیم.

وی خاطرنشان کرد: برای کارآفرینی بانوان میز جداگانه‎ای در وزارت کار تشکیل می‌شود لذا معتقدم تبعیض مثبتی را باید برای ایجاد اشتغال بانوان قائل شویم/ یافتهلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=719

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود