استاندار لرستان مطرح کرد: سهم لرستان در تسهیلات روستایی به خوبی دیده نشد/ قرار گرفتن استان در بین 7 استان بیکار کشور

تاریخ انتشار : 24 اسفند 1397, 09:38
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی در جلسه شورای اداری استان لرستان که با حضور شریعتمداری وزیر کار برگزار شد، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد حجم زیادی از گردشگران در لرستان باشیم که باید برای میزبانی مناسب اقدامات لازم انجام گرفته و به شکلی عمل کنیم که این حضور یک عایدی هم برای استان داشته باشد.

وی به سفر وزیر کار به لرستان اشاره کرد و افزود: در این سفر 2500 هزار میلیارد تومان پروژه کلنگ‌زنی و افتتاح شد.

استاندار لرستان گفت: قرار بود طرح گاوداری دلفان توسط بنیاد مستضعفان در چند سال گذشته اجرا شود که به دلایلی این اتفاق نیفتاد و مقرر شده اجرای این طرح توسط شستا اجرایی شود که بر همین اساس فردا کلنگ‌زنی آن انجام می‌شود.

وی در ارتباط با تسهیلات روستایی و عشایری در لرستان نیز خاطرنشان کرد: لرستان در بین استان‌های خوب در جذب منابع این نوع تسهیلات قرار داد و هر چند این تسهیلات در رونق اشتغال خیلی تاثیر گذار نیست اما جلوی بدتر شدن وضعیت را می‌گیرد.

خادمی ادامه داد: در حوزه تسهیلات روستایی و عشایری حدود 700 طرح بررسی شده که حدود 80 درصد آنها در مسیر درست قرار دارند.

این مسئول در پایان عنوان کرد: سال قبل سهم لرستان در تسهیلات اشتغال روستایی خوب دیده نشد چراکه لرستان جمعیت روستایی بالایی داشته و در حوزه بیکاری نیز بین 7 استان اول قرار دارد لذا انتظار می‌رود در توزیع جدید، لرستان به طور خاص دیده شود/فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=715

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود