رئیس‌کل دادگستری لرستان خبر داد: ۱/۵میلیون هکتار از جنگل‌های بلوط در خطر نابودی/تدابیری در راستای مبارزه با انواع آفت‌ها و بیماری‌های جنگل‌های بلوط اندیشیده نشده است!

تاریخ انتشار : 15 اسفند 1397, 16:28
به گزارش پایگوه خبری پلدخترنیوز؛ جعفر بدری ظهر امروز در مراسم روز درختکاری ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با مداخله دستگاه قضایی استان توانسته‌ایم دست‌درازی به منابع طبیعی را متوقف کنیم، سال گذشته 500 پرونده انواع جرائم مربوط به طبیعت تشکیل شد که امسال تعداد پرونده‌ها به 270 تا کاهش‌یافته است.

وی با بیان اینکه بیشترین تخریب‌ها و تصرفات مربوط به منابع طبیعی در منطقه چگنی بوده است افزود: با همکاری تمامی مسئولان آمار جرائم مربوط به تخریب و دست‌درازی به منابع طبیعی کاهش‌یافته است؛ میزان زمین‌خواری در لرستان پایین است و یکی از برنامه‌های ثابت ما برای حفظ مراتع و جنگل‌ها، تثبیت مالکیت دولت است.

رئیس‌کل دادگستری لرستان بیان داشت: منابع طبیعی و محیط‌زیست با خطرات فراوانی مواجه است که اگر پشتیبانی و فرهنگ‌سازی‌ها نباشد این خطرات روزبه‌روز گسترش می‌یابد.

وی در ادامه گفت: برخی از کشورهای اروپایی برای دریاچه ارومیه ابراز نگرانی کرده‌اند که این مسئله اهمیت منابع طبیعی را نشان می‌دهد، ما هم نمی‌توانیم نسبت به اتفاقاتی که در دورترین نقاط جهان رخ می‌دهد بی‌تفاوت باشیم چراکه این مسائل با سرنوشت بشر مرتبط است.

بدری تصریح کرد: همه باید برای حفظ و ذخیره ثروت‌های ملی تلاش کنند، متأسفانه حدود یک‌میلیون و نیم هکتار از مساحت درختان بلوط در معرض خطر قرار دارند و باوجوداینکه حدود 11 استان کشور محیط رشد جنگل‌های بلوط است ولی علیرغم مطالعات فراوان اما تابه‌حال تدابیری در راستای مبارزه با انواع آفت‌ها و بیماری‌های جنگل‌های بلوط اندیشیده نشده است.

این مقام مسئول یادآور شد:  آفت‌ها عامل مؤثری در تخریب جنگل‌ها است که متأسفانه در دو استان ایلام و لرستان مساحت زیادی از جنگل‌های بلوط را با خطر مواجه کرده است؛ فرهنگ‌سازی مهم‌ترین عامل برای حفظ منابع طبیعی است. بنابراین تمامی ارگان‌ها و ادارات باید به رواج فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی کمک کنند و به ترویج فرهنگ درختکاری خوش‌بین هستیم که روند تخریب طبیعت را مهار خواهیم کرد/ تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=692

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود