‍ سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان خبر داد: تخصیص‌های لازم برای تکمیل کتابخانه‌های استان اختصاص داده شود/ شهرداری سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها را پرداخت کند

تاریخ انتشار : 14 اسفند 1397, 18:31
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ قاسم ولی‌زاده در جلسه انجمن کتابخانه‌های استان که در دفتر معاونت سیاسی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: از شورای شهر و شهرداری‌ها انتظار می‌رود که از وجهه فرهنگی و اجتماعی خود در پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها در راستای تقویت این نهاد استفاده کنند.

 وی در ادامه افزود: سهم نیم درصدی کتابخانه‌های استانی موضوعی قانونی است و امیدواریم شهرداری‌ها نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

 سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به اینکه کتابخانه پارک شهر خرم‌آباد درگذشته تخریب شد، بیان کرد: با توجه به اینکه هنوز کتابخانه جدیدی جایگزین آن نشده لازم است شهرداری این موضوع را در اولویت کار خود قرار دهد.

 وی به بحث مطالعه مفید و تأثیر آن در زندگی انسان‌ها اشاره کرد و گفت: افراد برجسته جامعه که منشأ خدمات هستند و در بهبود وضعیت جامعه نقش بسزایی دارند عمدتاً اهل مطالعه‌اند چراکه دانش، فهم و بصیرت از طریق مطالعه کسب می‌شود.

 ولی زاده بیان کرد: ایجاد زیرساخت و بستر مناسب برای مطالعه رده‌های سنی مختلف جامعه نیازمند تعامل و همکاری دستگاه‌های محوری است.

وی افزود: باید پیگیری شود که تخصیص‌های لازم از مرکز برای تکمیل کتابخانه‌های استان به این نهاد اختصاص داده شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری از اعتماد استاندار نسبت به سپردن این مسئولیت تقدیر و تشکر کرد و گفت: از نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی، رسانه‌ها، احزاب، مؤسسات فرهنگی و هنری و شخصیت‌های برجسته استانی که ابراز محبت فرمودند سپاسگزارم و امیدوارم بتوانم انتظارات مردم استان را در این پست خطیر در راستای توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی برآورده کنم/ روابط عمومی استانداری لرستانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=690

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود