دبیر کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان لرستان خبر داد: قاچاق دام زنده در لرستان افزایش یافت/ بیشترین قاچاق دام استان لرستان از شهرستان‌های کوهدشت، پلدختر و دلفان بوده است

تاریخ انتشار : 11 اسفند 1397, 17:34
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، احمد مجدیان دبیر کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان لرستان با اشاره به قاچاق دام در استان لرستان اظهار داشت: در سال 97 بیشترین کالایی که از استان لرستان به خارج از کشور قاچاق شده، قاچاق دام زنده بوده است.

وی در ادامه افزود: دام زنده از دامداران عشایر و روستائیان استان توسط افراد سودجو که توسط کشورهای مخالف ایران تأمین مالی می‌شوند جمع‌آوری و به خارج از کشور منتقل می‌شود.

دبیر کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان لرستان بیان داشت: برای مبارزه با قاچاق دام زنده مصوب شده دامپزشکی از صدور مجوز حمل  بهداشتی جهت جابه‌جایی دام به استان‌های مرزی کشور جلوگیری کند و همچنین راهداری از صدور بارنامه الکترونیکی برای محموله‌هایی که به استان‌های مرزی می‌روند خودداری کند.

وی با اشاره به میزان کشفیات دام در استان لرستان بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 13 پرونده قاچاق دام با کشف هزار و 500 رأس دام سبک و سنگین تشکیل‌شده که از این تعداد 9 پرونده طی شش‌ماهه گذشته تشکیل‌شده و 78.5درصد از این دام‌ها در حال انتقال به استان‌های مرزی و 21.5 درصد به استان‌های مرکزی بوده است.

مجدیان تصریح کرد: دام‌های کشف‌شده بر اساس قانون به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان داده می‌شود که در قالب مزایده و فروش لاشه‌های دام پرواری تعیین تکلیف می‌شود که در همین راستا تاکنون مزایده برای کلیه پرونده‌ها 24 ساعته انجام و تعیین تکلیف شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیشترین قاچاق دام استان لرستان از شهرستان‌های کوهدشت، پلدختر و دلفان بوده است، متأسفانه دلال‌ها و افراد سودجویی که قاچاق دام را انجام می‌دهند به عشایر مراجعه و پیشنهاد قیمتی بالاتر از قیمت بازار  می‌دهند و عشایر را ترغیب می‌کنند تا دام خود را بفروشند/تسنیم


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=677

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود