مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان خبرداد: از کوچ پیش از موعد عشایر به مراتع استان جلوگیری می‌شود/ عشایر زمان مناسب کوچ را رعایت نمی کنند

تاریخ انتشار : 10 اسفند 1397, 20:03
به گزارش پابیگاه خبری پلدخترنیوز، شیرزاد نجفی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با اشاره به اینکه عشایر زمان مناسب کوچ را رعایت نمی کنند و در بدترین زمان ممکن وارد مراتع استان می‌شوند، اظهار داشت: متاسفانه عشایر با عدم رعایت زمان مناسب کوچ، سبب آسیب به مراتع میان‌بند و سردسیر استان می شوند.

وی ادامه گفت: لرستان در مسیر کوچ پاییزه و بهاره واقع‌ شده و بیشترین خسارت در راستای کوچ بهاره به مراتع استان وارد می‌شود.

نجفی به زمان کوچ عشایر به مناطق ییلاقی استان اشاره کرد و با بیان اینکه کوچ ییلاقی باید از 30 فروردین‌ ماه شروع شود ولی متأسفانه از اول اسفند کوچ عشایر شروع‌ شده است، بیان کرد: با توجه به دما، اقلیم مناسب و علوفه به میزان کافی در استان‌های ایلام و خوزستان، لزومی ندارد دامدار کوچ پیش از موعد داشته باشد که در این رابطه انتظار داریم به عشایر کشور اطلاع‌ رسانی شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری  لرستان تصریح کرد: با توجه به اینکه مبدا کوچ، استان‌های ایلام و خوزستان است، انتظار می رود که استان همدان با در اختیار گذاشتن نهادهای لازم برای عشایر، مانع کوچ زودهنگام آنها شود که متاسفانه این امر نه تنها تا کنون محقق نگردیده بلکه باعث بیشترین آسیب به مراتع استان شده است.

شیرزاد نجفی در پایان خاطرنشان کرد: هر ساله جلساتی با متولیان عشایر استان های همجوار برگزار می کنیم ولی متاسفانه امور عشایر استان همدان پای کار نیست و این خود یک چالش بزرگ است/ ایسنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=672

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود