استاندار لرستان مطرح کرد: از کوچ زودهنگام عشایر به مراتع لرستان جلوگیری می شود/ دستگاه های مختلف در حوزه عشایر فعالیت و تلاش بیشتری داشته باشند

تاریخ انتشار : 9 اسفند 1397, 16:51
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سیدموسی خادمی استاندار لرستان روز پنجشنبه در جلسه شورای امور عشایری استان اظهار داشت: زمان کوچ بهاره از ابتدای اردیبهشت است اما برخی عشایر، کوچ خود را اغاز کرده اند که این امر موجب بروز خسارت به مراتع استان می شود.       

وی ادامه داد: همانطور که استان های همجوار از ورود زودهنگام عشایر به راتع خود جلوگیری می کنند لرستان نیز این مساله را نمی پذیرد و از ورود خارج از موعد به استان ممانعت خواهد کرد.
   
وی با بیان اینکه باید در این خصوص با استان های همجوار از جمله همدان و خوزستان هماهنگی و نامه نگاری شود تصریح کرد: ورود زودهگام عشایر به استان موجب تخریب منابع طبیعی می شود.

استاندار لرستان همچنین اضافه کرد: باید برنامه اموزشی برای مناطق عشایری استان تدوین و مصوبه اجرای پنل های خورشیدی برای این قشر اجرایی شود.

خادمی گفت: جمعیت عشایری از جاذبه های گردشگری استان است که باید در حوزه های انسان شناختی نسبت به معرفی و جذب گردشگر در این زمینه اقدام شود.

وی با اشاره به جاذبه های صنایع دستی و بوم گردی عشایر لرستان تصریح کرد: دستگاه های مختلف باید در حوزه عشایر فعالیت و تلاش بیشتری داشته باشند و امور عشایر را به عنوان یک مرجع هماهنگ کننده یاری دهند.

14 هزار و 683 خانوارعشایر استان با جمعیت 83 هزار و 690 نفر در قالب 14 ایل و 15 طایفه مستقل هفت درصد جمعیت کشور و 4.7 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند/ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=668

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود