رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر خبر داد: 800 کیلوگرم زغال قاچاق در پلدخترکشف و ضبط شد/ قاچاق زغال باعث تخریب جنگل ها و مراتع پلدختر و معمولان می شود.

تاریخ انتشار : 8 اسفند 1397, 19:53
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ میرشهرام میررضایی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر روز چهارشنبه ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: پنج اکیپ از نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر و معمولان به صورت شبانه روزی مشغول گشت حفاظتی با حضور مستمر و موثر در عرصه های طبیعی منطقه هستند که در این راستا موفق به کشف 46 کیسه زغال شدند.

وی افزود: وسایل نقلیه متخلفان شامل 2 دستگاه خودروی سواری پراید توسط نیروهای منابع طبیعی توقیف واین مقدار زغال قاچاق از آنها کشف شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر بیان کرد: در این رابطه 2 نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

میر رضایی افزود: کشفیات پس از انجام آگهی مزایده درآمد حاصل از آن به حساب خزانه دولت جمهوری اسلامی ایران واریز شد. 

وی قاچاق زغال را فاجعه زیست محیطی دانست و ادامه داد: قاچاق زغال یکی از معضلات منابع طبیعی است که باعث تخریب جنگل ها و مراتع پلدختر و معمولان می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر افزود: با توجه به ضرورت حفاظت از منابع طبیعی و انفال که متعلق به همه نسل ها می باشد و نظر به نقش بی بدیل منابع طبیعی در زندگی بشر از همه طبیعت دوستان و مردم انتظار می رود اداره منابع طبیعی را در امر فرهنگ سازی و آگاهی بخشی که مهمترین ابزار تلقی می شود یاری کنند. 

میررضایی از مردم، طبیعت دوستان، همیاران طبیعت، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و تجاوز در عرصه های طبیعی اهم از تهیه و حمل زغال، تخریب، تسطیح و تصرف اراضی ملی و قطع درختان از طریق سامانه تلفنی 1504 و یا با شماره 06632224732 اطلاع رسانی کنند.

وی به متخلفان عرصه های طبیعی و قاچاقچیان زغال هشدار جدی داد و افزود: اداره منابع طبیعی با سودجویان و تمام افرادی که جهت تهیه زغال با قطع کردن درختان باعث تخریب عرصه های ملی و جنگلی می شوند برخورد قانونی و جدی خواهد کرد/ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=665

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود