امروز: دوشنبه، 29 اسفند 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » استاندار لرستان تاکید کرد: دستگاه‌ها مکلف هستند که برای افزایش مهمانان نوروزی تلاش کنند/ ضرورت راه‌اندازی قطار گردشگری در سطح استان

استاندار لرستان؛

استاندار لرستان تاکید کرد: دستگاه‌ها مکلف هستند که برای افزایش مهمانان نوروزی تلاش کنند/ ضرورت راه‌اندازی قطار گردشگری در سطح استان

کد خبر: 655
  • 2
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی استاندار لرستان در جلسه مشترک ستاد اجرایی خدمات سفر و کار گروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار کرد: خوشبختانه استان طی سال‌های اخیر به یکی از مقاصد اصلی گردشگری در کشور تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی، غرب کشور را با توجه و تأکید ویژه بر لرستان به عنوان یکی از مناطق گردشگری معرفی کرده است، افزود: در همین راستا احتمال می‌دهیم که امسال حضور حجم بالایی از گردشگر را در استان داشته باشیم.

خادمی به رشد گردشگری استان طی سال‌های آینده اشاره کرد و با بیان اینکه سال آینده نیز به این آمار افزوده خواهد شد، ادامه داد: در جلسه امروز با حضور دستگاه‌های عضو ستاد تمهیدات لازم اندیشیده شده و کمیته‌های مربوط که 12 مورد هستند تشکیل شدند.

استاندار لرستان بیان کرد: امیدواریم با شروع فعالیت این کمیته‌ها که از مدتی قبل نیز کار خود را آغاز کرده بودند جدی‌تر و رسمی‎تر پذیرای مهمانان نوروزی باشیم.

وی تصریح کرد: کمیته‌ها بر حسب شرح وظایف ابلاغ شده کار خود را آغاز می‌کنند و چنانچه نواقصی وجود داشت در جلسه بعدی ستاد اعلام و برطرف خواهند شد.

خادمی با بیان اینکه امیدواریم مردم از این فرصتی که به وجود می‌آید استفاده لازم را ببرند، گفت: وظیفه ما تأمین رفاه و آسایش مسافرین است اما هر استانی باید از این حضور بهره اقتصادی خود را نیز ببرد که چنانچه این مهم محقق نشود برای استان هزینه‌بر خواهد بود.

استاندار لرستان بیان کرد: دستگاه‌ها مکلف هستند که برای افزایش مهمانان نوروزی تلاش کنند و مجموع این اقدامات منجر به بهره اقتصادی شود.

وی به نواقص و مشکلات موجود صنعت گردشگری استان اشاره کرد و گفت: در این راستا طی سال‌های گذشته لیست 60 موردی از ضعف‌های استان را آماده و یک به یک در حال برطرف کردن آنها هستیم.

خادمی تصریح کرد: در سال‌های گذشته نبود ترمینال یکی از مشکلات بود که امسال حل شده است.

استاندار لرستان ساماندهی ورودی شهر خرم‌آباد را از دیگر مشکلات برطرف شده عنوان کرد و افزود: متأسفانه هنوز نبود زیرساخت‌های لازم در آبشارها از مشکلاتی است که وجود دارند.

خادمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حرکت قطار گردشگری غرب کشور یک جریان ملی و ظرفیت قابل توجهی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان است، اظهار کرد: ابزار و عناصر لازم برای حرکت قطار گردشگری در لرستان فراهم شده است و از طرفی این استان دارای جاذبه‌های گردشگری منحصر به فردی است.

وی افزود: راه اندازی مطلوب این قطار در بخش نرم افزاری نیز باید به خوبی مدیریت و فعال شود و توانمندی در راستای راه اندازی موفقیت آمیز این طرح در استان باید اثبات شود.

استاندار لرستان گفت: آغاز بد و ناموفق هر طرحی باعث هزینه جبران ناپذیر می‌شود و در این راستا این طرح باید آغازی موفقیت‌آمیز داشته باشد چرا که شروع ناموفق باعث عدم پیگیری در مراحل بعدی می شود.

وی بر ضرورت حمایت از این طرح تاکید کرد و گفت: در این راستا باید با ارتباطات قوی و استفاده از ظرفیت‌های تورگردان‌ها و تورهای ملی مسافرگیری شود.

مقام ارشد استان با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی قطار گردشگری در سطح استان در راستای معرفی جاذبه‌های گردشگری لرستان ادامه داد: این طرح باید به خوبی آغاز شود زیرا در صورت شروع ناموفق باعث شکست آن می‌شود.

وی بیان کرد: زیرساخت‌ها و برنامه ریزی‌های کارشناسی در این طرح حائز اهمیت است و توانمند نبودن این طرح باعث ایجاد حرکتی ضد گردشگری می‌شود.

خادمی به قیمت گذاری هتل‌های استان اشاره کرد و گفت: درجه بندی هتل‌ها باید به درستی انجام شود و پس از تعیین تکلیف درجه گذاری آنها قیمت‌های متناسب و معقول با سطح هتل‌ها اعلام شود.

وی همچنین در خصوص ساماندهی آبشار بیشه افزود: امسال مدیریت این آبشار به بنیاد مسکن واگذار شده است/روابط عمومی استانداری لرستان

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید