معاون محیط‌زیست لرستان خبر داد: لرستان میزبان 8 درصد کل پرندگان آبزی و کنار آبزی دنیا شد

تاریخ انتشار : 4 اسفند 1397, 09:01
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ الهام برنا معاون نظارت و پایش محیط زیست لرستان با اشاره به آماربرداری پرندگان آبزی و کنارآبزی در سال 97 لرستان اظهار داشت: به‌منظور دستیابی به جمعیت پرندگان آبزی و کنار آبزی زمستان‌‌گذر هر ساله از 11 دی‌ماه به مدت یک‌ماه این سرشماری انجام می‌گیرد.

وی  بیان داشت: در همین راستا همزمان با سراسر کشور در سطح مناطق تالابی و محل تجمع پرندگان در لرستان پایش سرشماری زمستانه توسط اکیپ‌هایی از استان صورت گرفت.

معاون نظارت و پایش محیط‌زیست لرستان با بیان اینکه استان میزبان 8 درصد کل پرندگان آبزی و کنار آبزی دنیا شد، افزود: مهمترین مهمترین محل‌های تجمع پرندگان و سایت‌های شمارش استان شامل تالاب «بیشه دالان» بروجرد، تالاب‌های پلدختر، تالاب «تنودر» و دریاچه‌های پشت سدهای استان همانند «مروک»، «ایوشان» و «هاله» و همچنین آب‌راه‌های کنار رودخانه‌های هستند.

برنا تصریح کرد: لرستان یکی از کریدورهای پروازی پرندگان مهاجر است، ضمن اینکه استان امسال از نظر تنوع میزبان بیشترین جمعیت پرندگان از خانواده اردک‌ها بود.

وی از افزایش مهاجرت پرندگان زمستان‌گذر به لرستان خبر و ادامه داد: به دلیل شرایط آب‌وهوایی مطلوب امسال از نظر کمی شاهد جمعیت بسیاری از پرندگان آبزی و کنار آبزی در استان بودیم.

معاون نظارت و پایش محیط‌زیست لرستان اظهار داشت: همچنین از نظر تنوعی و نیز تعداد نسبت به سال گذشته افزایش چشم‌گیر پرندگان زمستان‌گذر را در استان داشتیم/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=652

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود