رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور خبر داد: کشف قاچاق دام ۲۵ درصد افزایش داشته است/ لرستان به لحاظ عشایری بودن و دامپروری مورد هدف قاچاقچیان است!

تاریخ انتشار : 30 بهمن 1397, 21:46
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سردار علی مؤیدی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گرانی گوشت ارتباط چندانی با قاچاق دام ندارد اظهار داشت: قاچاق دام سهمش در گرانی گوشت شاید به درصد هم نرسد، دلیل گرانی گوشت باید از مسئولان و متولیان امر پرسیده شود.

وی افزود: اینکه بخش کوچکی از دام خارج می‌شود را منکر نیستیم ولی تأثیری بر گرانی گوشت ندارد؛ قاچاق دام را داریم ولی خیلی قابل‌ توجه نیست، به حدی نیست که تأثیر بر گرانی گوشت داشته باشد.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور عنوان کرد: مؤلفه‌های متعددی در ایجاد گرانی گوشت وجود دارد که به آن مؤلفه‌ها در جای خودش باید بپردازیم؛ با این مؤلفه کاملاً برخورد شده و ضوابط خوبی تعریف‌ شده، دستورات خوبی رئیس‌ جمهور داده همچنین دستگاه‌های متولی و مسئولان مبارزه کننده به جد برخورد می‌کنند و نسبت به گذشته شیب قاچاق دام خیلی کم شده است.

وی با اشاره به اینکه دام‌های کشف‌ شده از طریق تعزیرات حکومتی در اختیار وزارت جهاد قرار می‌گیرند بیان کرد: نسبت به گذشته 20 تا 25 درصد افزایش کشف قاچاق داریم، لرستان جز استان‌هایی است که ازنظر قاچاق دام مورد هدف قاچاقچیان است و به لحاظ نزدیکی به مرز غربی  ایجاب می‌کند  که دست‌اندرکاران هوشیاری و مراقبت بیشتری در این راستا به عمل بیاوردند.

مؤیدی تصریح کرد: لرستان به لحاظ عشایری بودن و دام‌پروری مورد هدف قاچاقچیان است و محموله‌هایی نیز کشف‌شده ولی اتفاقات خوبی رخ‌ داده و شاید استان لرستان جز استان‌هایی بود که خیلی زود به این موضوع توجه کرد و اقدامات قابل‌توجهی در مهار قاچاق داشته است.

وی خاطرنشان کرد: چون استان لرستان دام‌پروری است، مردم و مسئولان باید مراقب باشند که قاچاقچیان سرمایه مردم را به این راحتی از استان خارج نکنند؛ لرستان در کشف قاچاق و مقابله جز دو الی سه استان برتر کشور است/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=646

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود