رئیس اداره صمت پلدختر خبر داد: روزانه ۳۰۰ راس دام با مجوز دامپزشکی از پلدختر خارج می‌شود/ این اداره با کمبود نیرو و امکانات مواجه است!

تاریخ انتشار : 28 بهمن 1397, 19:56
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، جهانگیر اکبری رئیس اداره صمت پلدختر امروز یک شنبه در ستاد تنظیم بازار شهرستان پلدختر اظهار داشت: یکی از مشکلات در سطح شهرستان پلدختر توزیع گوشت است که دامپزشکی باید به جای صدور مجوز از خروج دام جلوگیری و با آن برخورد کند در غیر این صورت برخوردهای اداره صمت بی معنا است.

وی افزود: اداره صمت با قاچاق دام مبارزه می کند اما وقتی دستگاه متولی مجوز خروج می دهد و روزی ۲۰۰ یا ۳۰۰ راس دام از شهرستان پلدختر خارج می شود بی فایده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت پلدختر گفت: این اداره با کمبود نیرو و امکانات مواجه است و از ابتدا تا انتهای حوزه استحفاظی این شهرستان از روستای پل تنگ تا شهر معمولان تنها ۲ دو بازرس دارد.

وی افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت پلدختر به طور کلی یک خودرو آژانس دارد که در این زمینه چندین بار با استانداری مکاتباتی صورت گرفته و قراربود ادارات دیگر با در اختیار گذاشتن خودرو با این اداره همکاری کنند که متاسفانه تا امروز اقدام عملی صورت نگرفته است.

اکبری خاطرنشان کرد: اداره صنعت و معدن یک دستگاه نظارتی است و این اداره در شهرستان در عملکرد آذر و دی ماه سال جاری ۹ گشت مشترک با ادارات مرتبط داشته و از فروشگاه های نهاده های دامی و کشاورزی شهرستان بازرسی هایی انجام شده که یکسری تخلفات منجر به تشکیل پرونده شده است.

وی افزود: ۱۴ مورد تخلف در رابطه با عرضه کود شیمیایی خارج از شبکه به ارزش ۴۱۰ میلیون ریال در شهرستان پلدختر طی این مدت ثبت شده و در تشکیل جلسه با روسای اتحادیه های صنفی ۲ محموله آرد خبازی به تعداد ۲۴۰ کیسه توقیف شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت پلدختر افزود: حدود یک هزار واحد بازرسی طی دوماهه اخیر توسط نیروهای اداره صمت پلدختر صورت گرفته که در این مدت ۴۷ مورد تخلف به ارزش ریالی حدود ۶۰۰ میلیون ریال با تشکیل پرونده به تعزیرات شهرستان معرفی شده است.

اکبری خاطرنشان کرد: نمایشگاه عرضه مستقیم کالا با یکصد غرفه به مدت ۱۰ روز در شهرستان برپا شدکه اجناس آن حدود ۱۰تا ۲۰ درصد زیر قیمت بازار عرضه شد.

وی افزود: هم اکنون قیمت هایی که در سطح بازار جهشی بود تا حدود زیادی تثبیت شده و چند وقتی است در این معیار مانده اما مشکل اصلی شهرستان پلدختر مانند سایر شهرستان ها مسئله گوشت مورد نیاز مردم است/مهر


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=642

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود