مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان خبر داد: 11 محیط بان در لرستان استخدام می شود

تاریخ انتشار : 27 بهمن 1397, 14:36
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ مهرداد فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر اظهار داشت: اکنون 105 محیط بان در راستای حفظ و حراست تنوع زیستی این استان مشغول خدمت هستند که نسبت به استاندارد و ظرفیت استان این تعداد بسیارمحدود است.

وی اظهارداشت: به همین منظور تلاش می شد با استفاده از ظرفیت امریه و سربازان به صورت موقت این کمبود جبران شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد: لرستان 1.7 درصد مساحت کشور را دارد ولی تا کنون 25 درصد تنوع زیستی کشور در این استان شناسایی شده است.

فتحی بیرانوند اضافه کرد: بیش از یک هزار و 700 گونه گیاهی و 358 گونه جانوری و گونه های اندمیک گیاهی و پنج گونه اندمیک جانوری دراین استان وجود دارد.

وی ادامه داد: برخلاف وجود تنوع زیستی این استان مناطق تحت مدیریت مورد نیاز به ثبت نرسیده در حالی که تنها 6.7 درصد مناطق تحت مدیریت استان می باشد که با مناطق شکار و صید ممنوع حدود 16 درصد استان تحت حفاظت قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: محیط بانان این استان به منظورایمنی بیشتر در برابر شکارچیان خاطی و سودجو، به جلیقه ضد گلوله تجهیز شدند.

فتحی بیرانوند با اشاره به خطرها و آسیب هایی که از سوی متخلفان و افراد سودجو متوجه محیط بانان شده و مورد تیراندازی قرار می گیرند، تاکید کرد: استفاده ازاین جلیقه های ضد گلوله باعث حفاظت بیشتر از جان حافظان طبیعت در مقابل متخلفان خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با استفاده از این تجهیزات از ایجاد آسیب شدید بدنی محیط بانان جلوگیری شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهارداشت: تعداد پاسگاه های محیط بانی این استان در دولت تدبیر و امید 1.5 برابر شده است.

فتحی بیرانوند با بیان اینکه اکنون 17 پاسگاه محیط بانی در لرستان فعال و چهار پاسگاه دیگرنیز به زودی در استان بهره برداری می شود، بیان کرد: قبل از دولت تدبیر و امید فقط هفت پاسگاه محیط بانی در این استان وجود داشت.

وی ادامه داد: اکنون چهار پاسگاه محیط بانی در نورآباد، سلسله، بیشه دالان و شول آباد در دست اقدام است که به زودی به ظرفیت حفاظت از تنوع زیستی استان افزوده می شوند /ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=636

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود