رئیس هیئت دوچرخه سواری پلدختر خبر داد: روند رو به رشد ورزش دوچرخه سواری در پلدختر/هدف از برگزاری مسابقات، کشف استعدادها برای حضور در رقابتهای استانی و کشوری است

تاریخ انتشار : 20 بهمن 1397, 00:24
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ رضا جودکی نژاد رئیس هیئت دوچرخه سواری پلدختر در حاشیه برگزاری مسابقه استعدادیابی دوچرخه سواری دانش آموزی در پلدختر اظهار داشت: پس از برگزاری چند همایش دوچرخه سواری و موفقیت در امر نهادینه کردن فرهنگ‌ دوچرخه سواری درسطح جامعه تصمیم گرفتیم با برگزاری مسابقات  دررده سنی پایه به سمت و سوی کشف استعدادهای دوچرخه سواری در پلدختر برای شرکت در مسابقات استانی وکشوری حرکت کنیم.

رضا جودکی نژاد با بیان اینکه پلدختر دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی درورزش دوچرخه سواری است، افزود: توپوگرافی، شرایط اقلیمی، وجود مسیرهای متنوع در منطقه، پلدختر را شهرستانی مستعد برای برگزاری مسابقات مختلف دوچرخه سواری ازجمله سرعت، جاده، استقامت، کوهستان و...نشان می دهد.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه امروز جمعه ۱۹ بهمن ماه ، تصریح کرد: این مسابقه به مناسبت دهه فجر برای اولین بار و به صورت جاده در مسیری که از میدان بسیج  تاروستای  اسلام آباد مسیریابی شده بود وبا حضور دانش آموزانی در رده پایه نوجوانان وجوانان  برگزار و به نفرات برتر نیز مدال، حکم قهرمانی و جوایزی اهدا شد.

رییس هیئت دوچرخه سواری پلدختر بابیان اینکه تشکیل تیم منتخب برای حضور در مسابقات استانی از اهداف مادر این مسابقه بود، گفت: سطح آمادگی بدنی و استقامت همه شرکت کنندگان در این مسابقه بسیارخوب بود و نفرات برتربه رقابت های استانی اعزام خواهند شد.

جودکی نژاد با بیان اینکه از این پس در زمانبندی های مختلف مسابقات بیشتری درراستای بالا بردن سطح رقابت و استعدادیابی دوچرخه سواران پایه برگزار خواهیم کرد، یادآور شد: مسیرهای جدید برای مسابقات آینده طولانی تر بوده ورقابت هابه صورت کورسی درهمه رده ها  برگزار می شوند همچنین مسابقات در سطح روستاها و محلات ومدارس نیز برگزار خواهند شد  لذا از همه علاقه مندان خواهان حضورفعال در این رقابتها هستیم.  

وی با تقدیر از همه کسانی که در راستای ارتقای این ورزش به هیئت دوچرخه سواری کمک می کنند، گفت: ورزش پلدختر نیازمند تنوع دررشته ها است ودوچرخه سواری با توجه به استعدادهای موجود هم  به ورزش  شهرستان وهمچنین به محیط زیست وفضای زندگی شهری وروستایی مردم پلدختر تنوع ورزشی، زیبایی وکلاس می بخشد.

رئیس هیئت دوچرخه سواری پلدختر با بیان اینکه دوچرخه سواری یک ورزش چند وجهی وجهانشمول است تاکید کرد: وضعیت ناخوشایند سلامت مردم و افزایش بیماری ها ومرگ ومیرهای ناشی از کم تحرکی در زندگی روزمره مردم و همچنین آلودگی های زیست محیطی در منطقه ایجاب می کند که دوچرخه سواری به عنوان ورزشی که هم‌ با تحرک بدنی و هم باحوزه محیط زیست ارتباط دارد  در سطح زندگی مردم پلدختر توسعه یابد همچنین دوچرخه سواری به خاطر به  اقتصادی ومکانیکی می تواند به اشتغالزایی درمنطقه نیز کمک کند لذا برای توسعه هرچه بیشتر آن  نیازمند همکاری وحمایت های همه جانبه مردم و مسئولین هستیم.

رضا جودکی نژاد از توسعه این ورزش در سطح روستاها با کمک دهیاری ها خبرداد و گفت: همچنین درآینده کلاسهای آموزشی را برای توسعه دانش فنی وتخصصی  دوچرخه سواری برای استعدادها و علاقه مندان برگزارمی کنیم


محمدرضا فرهادی فرد/ پایگاه خبری پلدخترنیوز


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=621

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود