رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد: طرح ملی احداث ۱۰۰ هزار مسکن شهری در بافت‌های فرسوده اجرا می‌شود

تاریخ انتشار : 17 بهمن 1397, 16:59
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در حاشیه بازدید از  مناطق سیل‌زده پلدختر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازدید اصلی ما به‌خاطر سیل بود تا میزان خسارتی که وارد شده و توسط دولت قابل جبران است را از ماده 10 و 12 بررسی کنیم تا عصر امروز در جلسه‌ استانداری به جمع‌بندی برسیم و به هیئت دولت پیشنهاد ‌دهیم.

وی افزود: قسمتی از خسارتی که در اثر سیل به استان وارد شده در بخش مسکن بوده که ناچیز است ولی نیاز به تعمیرات دارند و حدود 1400 واحد روستایی و 1000 واحد شهری برآورد شده که ما صحت این موضوع را تحقیق می‌کنیم اگر درست بود یک سقف وام تعمیراتی  و یک سقف وام بلاعوض احداثی هم می‌دهیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور عنوان کرد: ما امسال بیش از 2 هزار و 500 میلیارد تومان وام از اعتبارات حوادث و بیش از 1000 میلیارد تومان هم بلاعوض داده‌ایم، یعنی یک سقف 3 هزار و 500 میلیارد تومانی وام و بلاعوض بوده که تمام آن ابلاغ و جذب شده و شاید امسال، یک سال استثنایی در جذب اعتبارات وام و بلاعوض بوده‌است.

وی بیان کرد: امسال بیش از 65 هزار واحد روستایی در روستاها را به بهره‌برداری رساندیم و حدودآً بیش از 35 هزار واحد هم در روستاها از حوادث به بهره‌برداری رسیده، فعالیت بنیاد مسکن ، فعالیت بسیار گسترده‌ای شده و واحدهایی با کیفیت بسیار خوب و استاندارد و مناسب با شأن مردم احداث کرده و ما هم از این بابت، بسیار خوشحال هستیم.

تابش گفت: ما با کمک وزارت راه‌وشهرسازی بنا داریم که در بحث بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشین در استان‌هایی که مسئله‌دار و یا مسئله‌سازند ورود کنیم که این طرح در استان‌های سیستان‌وبلوچستان و خوزستان در حال بررسی است که حدودا 25 هزار واحد مسکونی است که برای بافت فرسوده به ما مأموریت داده شده‌است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشوردر پاسخ به سؤالی مبنی‌بر «سهم لرستان در بازسازی و ترمیم بافتهای فرسوده چقدر است»، بیان کرد: سهم استان لرستان هنوز مشخص نشده‌است.

تابش اظهار داشت: یکی از طرح‌هایی که در دستور کار داریم، یک طرح ملی برای اجرای 100 هزار واحد مسکونی شهری که اگر منابعش تأمین شود و هیئت دولت تصویب کند، سقف وام مسکن به 35 تا 40 میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر«چرا معماری ایرانی ـ اسلامی که مورد تأکید ویژه مقام معظم رهبری قرار دارد در ساخت‌وسازها مورد توجه قرار نمی‌گیرد؟»، افزود: نمی‌توان گفت که معماری ایرانی ـ اسلامی رعایت نمی‌شود چون یکی از اصول معماری اسلامی همین مقاوم سازی‌هاست و ما می‌بینیم که بیش‌تر خانه‎‌هایی که ساخته می‌شود، مقاوم است و مطابق با اصول و ضوابط گفته شده‌است، از نظر نمای داخلی ساختمان هم که ما دخالت نمی‌کنیم و براساس سلیقه خود فرد انجام می‌شود/ تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=617

نظرات :

  1. User Avatar
    کیان  ـ  در تاریخ : 17 بهمن 1397 19:28
    با سلام
    چرا به مددجویان تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد
    امام ( رض) وام خرید مسکن تعلق نمیگیرد

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود