حکایت آهک هیدراته پلدختر و ضرب المثل معروف اه وِه تما من و مِنونی، رو شی بکه بیوه نَمونی

تاریخ انتشار : 16 بهمن 1397, 21:16
در حالی که 17 بهمن ماه 95 با حضور مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و مسئولان استانى و شهرستان، کلنگ احداث کارخانه تولید آهک هیدراته پلدختر به زمین زده شد اما با گذشت دو سال از این کلنگ زنی، از افتتاح فاز اول این پروژه خبری نیست

مردم شهرستان پلدختر از کلنگ زنی ها خاطره خوبی ندارند و امیدوار بودند پروژه آهک هیدراته به سرنوشت کارخانه سیمان و پالایشگاه جلگه که به دست فراموشی سپرده شده است، دچار نشود اما این پروژه هنوز شروع نشده و مهر تاخیر دو ساله خورده است. 

در اقدامی جالب و قبل از اینکه عملیات احداث این پروژه شروع شود، جانمایی پروژه دچار تغییر شد و از روستای چم گز به روستای دره خزینه منتقل شد و بعد از جانمایی قرار شد تا پایان خرداد 96 عملیات اجرایی آن شروع شود که متاسفانه این مهم رخ نداده است و بر اساس آنچه در فضای مجازی منتشر شده است بعد از گذشت دوسال از کلنگ زنی این پروژه، فقط عملیات دیوار کشی دور محل احداث این پروژه انجام گرفته است و عملاً هیچ کاری انجام نگرفته است بطوری که سیدحمیدرضا کاظمی نماینده پلدختر و معمولان در  مجلس شورای اسلامی در نطق دی ماه خود در خانه ملت خطاب به رحمانی مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:  با گذشت حدود دوسال از گلنگ زنی کارخانه توسط ایمیدرو و ایجاد امید و انتظار در مردم شهرستان ولی اقدام عملی در خصوص اجرای پروژه صورت نگرفته است، انتظار دارم دستور بفرمایید با توجه به محرومیت منطقه، ایمیدرو  نسبت به اجرایی کردن آن اقدام کند

کلنگ آهک هیدراته بر زمین زده شد ولی بعد از دو سال همانطور در زمین ماند. قرار بود با راه اندازی این کارخانه فرصت شغلی برای  ۱۵۰ نفر به طور مستقیم و ۴۵۰ نفر غیر مستقیم ایجاد و راهی برای تحقق رونق اقتصادی در منطقه باشد اما با گذشت 2 سال، وضع آن همچنان نامعلوم است و با وجود وعده‌ها بجز عملیات دیوارکشی دور محل احداث، هنوز برای احداث اقدام عملی انجام نگرفته است.

مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید میترسد. با توجه به اینکه کلنگ زنی های غیر کارشناسی در شهرستان پلدختر در سالیان گذشته مسبوق به سابقه میباشد و قصه پر غصه کلنگهای بدون پشتوانه کارشناسی، قصه امروز و دیروز این سرزمین است و برخی این کلنگ زنی ها همچنان بعد از گذشت چندين سال دست نخورده بر زمین مانده است، امیدواریم کارخانه آهک هیدراته به سرنوشت دیگر کلنگ زنی ها دچار نشود .

" اَ و تِما من و مِنونی ، رو شی بَکه بیوه نَمونی "

جوانان این دیار هنوز چشم انتظار شروع بکار آهک هیدراته هستند و به تدبیر دولت دراین زمینه امید دارند ولی مصداق واقعی و عینی چشم انتظاری جوانان بیکار برای ساخت آهک هیدراته،  ضرب المثل اصیل "  اه و تما من و منونی ، رو شی بکه  بیوه  نمونی " میباشد. (انتظار بیهوده داشتن)

مجتبی پسند/ سردبیر پایگاه خبری پلدخترنیوزلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=614

نظرات :

  1. User Avatar
    حمید عینی پور  ـ  در تاریخ : 16 بهمن 1397 21:47
    سلام .انتقاد بجا بود ولی به نظر بنده گلنگ چینی بود

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود