در روز جهانی تالاب ها در شهر بندر خمیر صورت گرفت: تجلیل از نویسنده پلدختری کتاب تالاب ها

تاریخ انتشار : 15 بهمن 1397, 14:08
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، امروز دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ مراسم روز جهانی تالاب ها با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، نماینده مقیم سازمان ملل در ایران، معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، نماینده جایکا در کشور ایران، معاون سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین مقامات و مسئولان محلی به میزبانی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان و در شهر تالابی بندر خمیر برگزار شد.

در این مراسم از مهدی مهدی نسب به پاس تلاشها و اقدامات ارزشمند علمی و پژوهشی در زمینه حفاظت از زیست بوم های ارزشمند تالابی به عنوان قهرمان تالاب ها تندیس و لوح این همایش را از معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور دریافت کرد.

گفتنی است هر ساله همزمان با روز جهانی تالابها در ۱۴ بهمن ماه (۲فوریه) از کسانی که خدمات ارزنده ای نسبت به احیای تالاب های کشور داشته اند به عنوان قهرمان تالاب قدردانی می شود.

جایزه قهرمان تالاب در سه بخش فعالیتهای تحقیقاتی، مطالعاتی و فعالیتهای اجرایی و مشارکت مردمی اهداء خواهد شد و کلیه افراد حقیقی و حقوقی در این رقابت شرکت می‌نمایند.

لازم به ذکر است کنوانسیون رامسر قدیمی ‌ترین معاهده‌ی زیست‌ محیطی جهان است که در تاریخ 13 بهمن 1349 (1971م) در رامسر منعقد شده است و از سال 1997به بعد، هر ساله دوم فوریه، همایش روز جهانی تالاب ها در سطح بین المللی برگزار می شود.

تا به امروز 169 کشور جهان عضو آن هستند و 2186 تالاب در جهان ثبت کنوانسیون رامسر شده استلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=607

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود