استاندار لرستان خبر داد: افتتاح ۱۲۲۶ طرح در لرستان طی دهه فجر امسال/ همه تلاش ما اتمام پروژه‌ های نیمه تمام است

تاریخ انتشار : 12 بهمن 1397, 18:28
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای اداری که در بیت امام جمعه خر‌م‌آباد و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد با بیان اینکه انقلاب ایران جایگاه ظهور خیلی از سنت‌های قطعی قرآن بوده است، افزود: سنت تغییر و تعیین سرنوشت مردم به دست خودشان، سنت پیروزی حق بر باطل و حاکمیت مستضعفان در انقلاب اسلامی به زیبایی تعبیر و ترجمه شده است.

وی بیان کرد: این مهم باعث تشکیل حکومت نظام جمهوری اسلامی ایران شد که در راس آنها حضرت امام(ره) بنیانگذار انقلاب بود و به راستی ایشان یکی از استراتژیست‌های بزرگ تاریخ بشریت است.

دکتر خادمی بیان کرد: همه برنامه‌های وی برای تحقق انقلاب در ایران هنوز قابل تدریس و تعمیم برای دیگر کشورهاست البته بزرگان دیگری از جمله رهبر معظم پس از امام(ره) سکان‌دار این کشتی بزرگ شد و مقابل ناملایمات بزرگی که در مسیر این نهال مقدس وجود داشت ایستاد و توانست به خوبی آن را هدایت کند تا ایران ما امروز به جایگاهی در منطقه و جهان برسد که قبلا کسی تصور آن را نمی‌کرد.

استاندار لرستان گفت: ایران امروز در عرصه بین‌المللی به عنوان یک کشور قدرتمند، توانمند، تصمیم‌گیرنده و موثر به حساب می‌آید که همه ناشی از انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: این قدرت بخشی از آن توان سخت‌افزاری است اما قسمت بزرگی از آن به قدرت نرم فرهنگی و منطق ایران مربوط می‌شود که از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است و تاکنون از طریق مذاکرات و دیپلماسی توانسته‌ایم آن را اجرا کنیم.


دکتر خادمی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات در حوزه اقتصادی، دیدگاه مردم در بخش‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نسبت به گذشته نظام متفاوت است.

استاندار لرستان تصریح کرد: به دلیل ساختارهای باقی‌ مانده از قبل و عدم تلاش برای ترمیم آنها مانند اقتصاد دولتی و وابستگی به نفت و سایر موارد نتوانسته‌ایم انقلاب واقعی را در اقتصاد ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه مشکلات و ضعف‌هایی به خصوص در زمینه اشتغال داریم، گفت: اقتصاد ما به تعبیر مقام معظم رهبری باید اقتصاد مقاومتی باشد و بهترین تعبیر آن این است که در مقابل شوک‌های بیرون تحمل و توانایی ریکاوری را داشته باشد تا در مقابل فشارهای بیگانگان متضرر نخواهد شد. 

دکتر خادمی بیان کرد: این بدان معنی نیست که بی‌ارتباط با بیرون باشیم بلکه اقتصاد امروز به هم پیوسته و وابسته است.

استاندار لرستان اظهار کرد: در حال حاضر مشکلات اقتصادی ما ناشی از عوامل بیرونی، مدیریت‌ها و وابستگی به ساختارهای بیرونی است و به طور کلی بخشی از آن ناشی تحریم‌هایی است که امروز گریبان‌گیر ما شده و در تلاش هستیم آن را پشت سر بگذاریم.

وی از بهره‌برداری ۱۲۲۶ پروژه در لرستان طی ایام‌الله دهه فجر خبر داد و با بیان اینکه اعتبار آنها بالغ بر ۸۸۰ میلیارد تومان است، افزود: همچنین طرح‌های عمرانی ۱۰۴۰ مورد با اعتباری حدود ۶۶۰ میلیارد تومان است که ۵۱۳ میلیارد افتتاحی بوده و ۱۵۲ میلیارد آن کلنگ‌زنی خواهند شد.

خادمی طرح‌های اقتصادی را ۱۸۷ پروژه با اعتبار ۲۱۳ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ۲۰۰ میلیارد این طرح‌ها افتتاحی و ۱۳ میلیارد تومان کلنگ‌زنی است.

استاندار لرستان بیان کرد: سعی کرده‌ایم امسال از شروع پروژه‌های جدید در حوزه‌های خصوصی و دولتی جلوگیری کنیم و همه تلاش ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام است/ روابط عمومی استانداری لرستانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=595

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود