رئیس دفتر رییس جمهوری در سفر به لرستان مطرح کرد: مسئولان باید در کنار مردم سیل زده باشند/ فرمانداران خسارات را برآورد کنند

تاریخ انتشار : 10 بهمن 1397, 19:39
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، محمود واعظی روز چهارشنبه در جلسه ستاد بحران استان لرستان در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار داشت: تا وقتی که مردم به زندگی عادی برنگشته اند نباید از سوی مسئولان رها شوند و در حد توان باید به مردم خدمات ارایه دهیم.

وی گفت: نباید ابتدای امدادرسانی احساسی عمل کنیم و زمانی که شرایط عادی شد وضعیت را رها کنیم، خدمت رسانی وظیفه ما است و با این وضعیت دشوار مردم تا وقتی به زندگی عادی برنگشته اند باید در کنارشان باشیم.

به گفته وی علی رغم وضعیت محدود مالی کشور، هزینه زیادی را برای زلزله زده ها انجام دادیم

واعظی بیان کرد: با محدودیت های مالی دولت هزینه های مناطق سیل زده و سرمازده هم اضافه شد اما با این وضعیت مسئولان مصمم به خدمت رسانی هستند.

وی با اشاره به اینکه در بودجه کشور با محدودیت هایی مواجه هستیم اما خسارت سیلاب لرستان را پیگیری می کنیم گفت: مسایل رودخانه هایی که سبب بروز مشکلاتی شده اند باید توسط آب نیرو پیگیری شود و باید برای آیندگان اقدامات پیشگیرانه انجام دهیم.

رییس دفتر رییس جمهوری بیان کرد: باید اقدامات آبخیزداری را در بالادست رودخانه ها انجام داد و به همین منظور سهم لرستان از صندوق ملی برای این اقدامات بیشتر تخصیص داده می شود.

واعظی با بیان اینکه هدف اولیه سفر به خوزستان بود اما در تصمیمی که گرفته شد به لرستان آمدیم اضافه کرد: با اینکه امکانات در این استان محدود بود اما خدمت رسانی به مردم به خوبی انجام شد که من از طرف دکتر روحانی از شما کمال تشکر را دارم.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه سیلاب اخیر خرم آباد بی سابقه بود اما هیچگونه تلفات جانی نداشت که این موضوع به دلیل اطلاع رسانی به موقع مسئولین استانی می باشد.

وی بیان کرد: فرمانداران خسارات را برآورد کنند و ما هم موافقت خواهیم کرد اما در زمان تخصیص منابع نمی توانیم همه اعتیار را تخصیص دهیم. 

واعظی ادامه داد: دولت برای مشکلات مردم لرستان احترام قائل است و باید برای برطرف کردن مشکلات مردم همدل باشیم.

وی همچنین افزود: در سفر قبلی آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک دغدغه مردم بود که در تماس امروز با آقای مونسان قرار بر این شد که 400 میلیارد ریال بدهی در این خصوص به سپاه پرداخت شود/ روابط عمومی استانداری لرستانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=590

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود