فرماندار پلدختر خبر داد: سیلاب بیش از 70 میلیارد تومان خسارت به پلدختر وارد کرد/ در صورت طغیان مجدد رودخانه، قسمت عمده ای از شهر در معرض خطر قرار می گیرد!

تاریخ انتشار : 10 بهمن 1397, 14:47
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، نعمت‌الله دستیاری فرماندار پلدختر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: سیلاب بیش از 70میلیارد تومان خسارت در کلیه حوزه‌ های شهرستان از جمله زیر ساخت‌ های جاده، کشاورزی، آب، برق و زیر ساخت‌ های شهری وارد کرده‌ است.

دستیاری با اشاره به آخرین وضعیت دیوار ساحلی شهر پلدختر بیان داشت: ساعت 17:30 روز گذشته، دیوار ساحلی شهر پلدختر فرو ریخت و 35 متر از دیوار ساحلی شهر به‌ طور کامل و صدرصد تخریب شد که در صورت طغیان مجدد رودخانه قسمت عمده‌ای از شهر در معرض خطر قرار می‌گیرد.

فرماندار پلدختر با اشاره به زمان بَر بودن ساخت و سازهای ناشی از خسارات سیلاب بیان داشت: محدودیت‌ های ترافیکی در محدود دیوار ساحلی ایجاد شده است و منتظریم آب فروکش کند تا برای جلوگیری از تخریب خیابان و ادامه دیوار ساحلی به‌ صورت اورژانسی کاری انجام دهیم، اما در بحث ساخت‌ و سازهای ناشی از خسارات سیلاب، زمان‌ بَر و بلندمدت است.

نعمت الله دستیاری در ادامه تصریح کرد: سیلاب در پلدختر تلفات جانی نداشت اما بخشی از منازل شهر پلدختر، معمولان و روستاهای مسیر رودخانه از جمله روستاهای خرسدر، بابازید و چم‌ مهر دچار آب‌گرفتگی شده و خسارت شدند و مردم هوشیار باشند و در صورت طغیان مجدد رودخانه کشکان نکات ایمنی را رعایت کنند، زیرا در معرض سیل قرار داریم.

فرماندار پلدختر در پایان خاطرنشان ساخت: حریم رودخانه کشکان رعایت‌ نشده و خسارت زیادی به اموال و زندگی مردم وارد شده است که در حال حاضر راه ارتباطی 16 روستای شهرستان بسته‌ شده است و آب شرب روستای پران پرویز نیز قطع می‌باشد


محمدرضا فرهادی فرد/ پایگاه خبری پلدخترنیوز


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=587

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود