امروز: جمعه، 10 آذر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار حوادث » معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار خبر داد: دستگاههای امدادی در لرستان در حالت آماده باش درآمدند/ بارش 40 تا 100میلیمتری باران در لرستان!

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری؛

معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار خبر داد: دستگاههای امدادی در لرستان در حالت آماده باش درآمدند/ بارش 40 تا 100میلیمتری باران در لرستان!

کد خبر: 575
  • 3
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، دکتر احمدمرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان در نشست شورای مدیریت بحران استان در سالن جلسات استانداری اظهار داشت: متاسفانه برخی از مدیران فکر می کنند، اعتبارات مازاد داریم و می توانند نقدی آن را دریافت کنند اما اصلا بدین شکل نیست اگر ابنیه ای آسیب دیده باید میزان خسارت آن برآورد شود، تا به ستاد بحران ارسال شود.

وی ادامه داد: لرستان جزو استان های آسیب دیده از خشکسالی قرار نگرفته بود که با پیگیری جمعی با مدیریت استاندار در نهایت لرستان به لیست استان های آسیب دیده از خشکسالی اضافه شد.

مرادپور افزود: با پیگیری مداوم می شود به نتیجه رسید و برای سال های آینده اطلاعات استان در این خصوص به نحوی کامل شود که در آن مسایل و مشکلات در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به هشدار هواشناسی در خصوص میزان بارندگی در روزهای آتی در استان بیان کرد: دستگاه های امدادی باید در آماده باش کامل باشند، در سیلاب افرادی که در بستر رودخانه ها هستند، آسیب می بینند.

وی اضافه کرد: باید با هشدار به مردم میزان خسارات سیلاب را کاهش دهیم.

مرادپور گفت: هر خانه که در سیلاب اخیر آسیب دیده در مسیر سیلاب بود و باید پرسید که چرا اجازه داده اند در این مناطق خانه ایجاد کنند.

وی بیان کرد: طبیعت زیرکشت بی ارزش می رود، نمی توانیم طبیعت را به دلیل یک لقمه نان نابود کنیم دهیاران باید در این خصوص نظارت کافی کنند.

وی عنوان کرد: برخی از ایستگاه های پمپاژ در حریم رودخانه قرار دارند.

وی افزود: در صورت بروز حادثه در اثر سیلاب می توانیم از استان های همجوار کمک بگیریم اما در هر صورت باید در آمادگی کامل باشیم.

مرادپور اضافه کرد: حادثه رانش زمین در الیگودرز نباید تکرار شود/ روابط عمومی استانداری لرستان

دسته بندی: اخبار / اخبار حوادث
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید