معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان لرستان خبر داد؛ سامانه جامع اطلاعات مردمی در لرستان راه‌اندازی شد/ تبلیغات زودهنگام خلاف مقررات است!

تاریخ انتشار : 3 بهمن 1397, 23:59
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، بیژن دارایی در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: رسالت و کارکرد اصلی معاونت اجتماعی دادگستری مقابله با آسیب‌ها و جرائم قبل از وقوع است، امروزه برخلاف آنچه در سابق بود دیگر مأموریت دستگاه قضایی تنها منحصر به برخورد با بزهکاران نیست بلکه قوه قضائیه مسئولیت ناکارآمدی بخش‌های دیگر را نیز به دوش می‌کشد و به عرصه‌های مختلف ورود کرده است.

وی افزود: این دستگاه برنامه‌های مختلفی با برخی دستگاه‌ها و خانواده‌ها دارد که می‌توان به اعتیاد مواد مخدر اشاره کرد،  یکی از برنامه‌ها استفاده از ظرفیت رسانه‌ها است و اعتقاد بر این است که پیشبرد قالب برنامه‌ها با محوریت پیشگیری و مقابله با آسیب‌ها است که رسانه نقش مؤثری در این زمینه دارد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان عنوان داشت: خیلی از آسیب‌هایی که امروز مبتلا هستیم و جرائمی که خانواده‌ها درگیر آن هستند ناشی از عدم اطلاع دقیق آن‌ها است؛ رسانه‌ها می‌توانند در این زمینه نقش  بسیار مهمی را ایفا کنند.

وی بیان کرد: نزدیک انتخابات هستیم که باید صداقت و تعهدمان را ملاک قرار دهیم؛ تبلیغات زودهنگام خلاف مقررات است، استان لرستان در ادوار گذشته این آسیب‌ها را به دوش کشیده و باید در فضای تبلیغات به‌دوراز گرایش‌های سیاسی باشد.

دارایی تصریح کرد: ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در دادگستری استان راداریم و تخلفات انتخاباتی در این هیئت مورد رصد قرار می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: فضای مجازی، فضای بسیار ناامنی شده و مطالبی در این فضا منتشر می‌شود و اتفاقاتی می‌افتد که به‌دوراز رسالت تأسیس آن‌ها است؛ از این بستر ناامن باید تا حدود بتوانیم فاصله بگیریم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان در پایان خاطر نشان ساخت: سامانه جامع اطلاعات مردمی راه‌ اندازی شده که افراد مطمئن و قابل‌اعتماد عضوگیری می‌شود که پس از پالایش، اطلاعات به بالا‌ترین مقام اجرایی دستگاه منعکس می‌شود/ تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=569

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود