از سوی رئیس کل دادگستری لرستان مطرح شد؛ انتقاد از تکرار روند نابسامان توزیع گوشت/ مدیریت بازار به بخش خصوصی سپرده شود!

تاریخ انتشار : 3 بهمن 1397, 17:54
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، جعفر بدری صبح امروز در جلسه ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی لرستان بیان کرد: مشکلات وادحدهای تولیدی دو دسته هستند؛ بخشی از آنها مربوط به کارهای اجرایی بوده که مدیریت و تدبیر می‌خواهد و در استان تدبیر شد که کمتر پای تولیدکنندگان به زندان باز شود.

وی ادامه داد: برخی از مشکلات مربوط به مسایل قانونی است؛ به نحوی که یا قانون مشکل داشته و یا الزام آور نیست، و این امر در بسیاری از موضوعات وجود دارد و عدم الزام آورد بودن آنها باعث مقاومت بانک‌ها و سایر دستگاه‌ها شده است.

رئیس کل دادگستری لرستان بیان داشت: لذا مشکلاتی در راه اجرای قانونی داریم و باید پذیرفت بانک‌ها در ارتباط با وصول مطالباتشان از ابزارهای سنگین استفاده می‌کنند و این امر در برخی موارد دیگر وجود دارد.

بدری اظهار داشت: اغلب مراجعات تولیدکنندگان در رابطه با مطالبات بانک‌ها بوده و تا جایی که در اختیارمان است عمل کرده و از تولیدکنندگان حمایت کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: بارها تاکید شده اتاق بازرگانی مشاوره‌های حقوقی در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهد تا از ابتدا دچار مشکل نشوند؛ تولیدکنندگان باید از راهکارهای قانونی استفاده کنند.

رییس کل دادگستری لرستان ادامه داد: اگر حمایت‌های قانونی از تولیدکنندگان صورت نگیرد گرفتاری‌های متعددی با سیاسیت‌های روزمره دولت برای تولیدکنندگان ایجاد می‌شود و لذا قانون را باید مدیریت کرد.

بدری در ادامه با اشاره به اینکه شرایط کنونی کشور به گونه‌ای است که باید با تمام ظرفیت از تولیدکنندگان حمایت کرد؛ افزود: دستگاه قضایی از تمام ظرفیت خود برای حمایت از تولیدکنندگان استفاده خواهد کرد و مطمئنا با پشتیبانی از بخش خصوصی می‌توان ثبات را به اقتصاد برگرداند.

وی بیان کرد: این چه وضعیتی است که برخی از مردم از ساعات ابتدایی صبح برای گرفتن سهمیه گوشت در صف می‌مانند؛ واقعا جای تاسف است، دولت باید این را تدبیر کند و حل آن نیز راحت بوده و راه حل آسانی دارد؛ در گذشته این اتفاقات تکرار شده اما بازهم تجربه گذشته را تکرار کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آیا بخش خصوصی نمی تواند متولی توزیع گوشت شود تا عزت مردم حفظ شود، افزود: بازار را باید بخش خصوصی مدیریت و حمایت کند، مطمئنا با ورود بخش خصوصی می‌توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: قانون جدید چک، قانون پرخطری برای بخش خصوصی است و کل فعالیت‌های یک فرد را محدود می‌کند که باید چاره‌ای اندیشیده شود/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=568

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود