عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس خبر داد؛ تمامی پزشکان مکلف به قرار دادن دستگاه کارت‌خوان در مطب خود در سال 98 شدند/ حقوق ‌های کمتر از 2 میلیون و 300 هزار تومان معاف از مالیات هستند اما تلفیق تلاش دارد این رقم به 2 میلیون و 500 هزار تومان برسد!

تاریخ انتشار : 29 دی 1397, 21:14
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، عباس گودرزی با اشاره به بررسی لایحه بودجه 98 در کمیسیون تلفیق بودجه با تأکید بر اینکه تلاش در کمیسیون در این راستا است که بودجه‌ای در جهت نفع مردم به ویژه اقشار متوسط و مستضعف تدوین شود، گفت: بر همین اساس در موضوع اخذ درآمدهای مالیاتی، وضعیت امروز به شکلی است که مالیات به لحظه از افراد ضعیف جامعه اخذ می‌‎شود ولی دانه‌درشت‌ها به‌راحتی فرار مالیاتی دارند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: سیاست‌‎های مالیاتی باید به گونه‌ای اصلاح شود که تمام اقشار جامعه به لحظه مالیات خود را بپردازند و این مهم هیچ‌گاه به تأخیر نیفتد؛ همچنین اخذ مالیات باید به نحوی باشد که از اقشار ثروتمند مالیات بیشتری گرفته و تزریق به طبقات ضعیف جامعه شود، رویه‌ای که امروز در کل دنیا مرسوم و رایج است.
 
تمامی پزشکان مکلف به قرار دادن دستگاه کارت‌خوان در مطب خود در سال 98 شدند

وی تصریح کرد: بر همین مبنا در کمیسیون تلفیق بودجه 98 مصوب شد که در سال آینده تمام پزشکان در مطب خود سامانه فروشگاهی یا دستگاه کارت‌خوان (POS) نصب کنند تا به این ترتیب از فرارهای مالیاتی جلوگیری شود.
 
مخالفت تلفیق با پیشنهاد دولت

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس درباره رقم در نظر گرفته شده برای معافیت مالیاتی نیز گفت: در پیشنهاد ارائه شده در لایحه دولت کارمندانی که بالای بالای 2 میلیون و 300 هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند به پرداخت مالیات مکلفند تا مالیات بر درآمد از حقوق‌های بالای این رقم محاسبه شود اما کمیسیون تلفیق با این رقم مخالفت کرد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس مقرر شد سطح معافیت‌‎های مالیاتی با توجه به مشکلات اقتصادی که امروز در جامعه وجود دارد، بالاتر رفت و برای همین مسئله کارگروهی در کمیسیون تلفیق بودجه 98 تشکیل شد تا نتیجه آن را با بررسی‌‎های کارشناسی به نحوی که درآمدهای مالیاتی نیز محقق شود، تعیین گردد.

نماینده کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت در تلفیق بودجه 98 مجلس اظهار کرد: تلاش داریم رقم کف معافیت مالیاتی در کارگروه مذکور حداقل تا 2 میلیون 500 هزار تومان تعیین شود و قطعا رقمی که تلفیق به تصویب خواهد رساند، کمتر از این رقم نخواهد بود؛ حتی اگر محاسبات کارگروه اجازه دهد این رقم بیشتر هم خواهد شد/ خانه ملتلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=552

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود