انتقاد شدید فرماندار پلدختر به خبر معاون عملیات سازمان امداد و نجات

تاریخ انتشار : 29 دی 1397, 16:20
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ نعمت الله دستیاری فرماندار پلدختر اظهار داشت: در پی اطلاع از خبر شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور که در گفت و گو با خبرنگار فارس، غار کلماکره از آثار باستانی شهرستان پلدختر را متعلق به شهرستان کوهدشت در استان لرستان عنوان کرده واین خبر در زیر نویس شبکه خبر نیز باز پخش شده اشتباه و مردم نسبت به آن معترض شدند.

وی با واکنش شدید نسبت به این موضوع افزود: غارکلماکره یکی از آثار باستانی شهرستان پلدختردر حوزه جغرافیایی و در 13 کیلومتری غرب شهر پلدختر در ارتفاع 650 متری سطح دریا و در 550 متری سطح دشت در کوه مله واقع شده است.

فرماندار پلدختر گفت: این اثر باستانی در تاریخ 22 مرداد 84 به شماره 13119 در ردیف آثار ملی کشور به نام شهرستان پلدختر به ثبت رسیده است.

وی افزود: یک گروه تور گردشگری 41 نفره جمعه (روز گذشته) از خرم آباد به قصد بازدید و تفریح از این اثر ملی به پلدختر و غار کلماکره عزیمت کردند که به علت نامناسب بودن شرایط جوی و سردی هوا 13 نفر شامل 10 مرد و سه زن در این غار گرفتار شدند.

دستیاری خاطرنشان کرد: بلافاصله فرمانداری پلدختر به منظورهماهنگی و برنامه ریزی برای نجات جان این گردشگران تشکیل جلسه داد وچهار گروه امدادو نجات و کوهنوردی از پلدختر و استان موفق شدند بامداد شنبه افراد گرفتارشده را نجات داده وآنان را صحیح و سالم به شهر پلدختر انتقال دهند.

فرماندار پلدختر از معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشورخواست این مطلب را که در خبرگزاری فارس انتشار و منعکس نموده و همچنین در زیر نویس شبکه خبر بازپخش شده و این اثر باستانی و مهم که در آثار ملی کشور بر اساس مستندات موجود به نام پلدختر به ثبت رسیده را به طور سهوی یا عمدی به نام کوهدشت لرستان قید کرده هر چه سریعتر پیگیری و نسبت به اصلاح آن اقدام کند/ فرهنگ لرستانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=551

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود