فرماندار پلدختر خبر داد؛ کوهنوردان گرفتار در غار کلماکره پلدختر نجات یافتند

تاریخ انتشار : 29 دی 1397, 11:08
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ نعمت الله دستیاری با اعلام این خبر اظهار داشت: 41 نفر کوهنورد تور گردشگری خرم آباد روز گذشته (جمعه) به قصد تفریح و بازدید به غار کلماکره واقع در بخش غربی کوه مله پلدختر رفته بودند که به دلیل برودت هوا در غار گرفتار شدند.

وی افزود: از این تعداد 28 نفر موفق شدند خود را به پایین غار برسانند و نجات پیدا کنند و 13 نفر باقی مانده شامل 10 مرد و سه زن به دلیل شرایط جوی نا مناسب و برودت هوا در غار گرفتار شدند.

فرماندار پلدختر گفت: چهار گروه شامل تیم های کوهنوردی و کوهستان پلدختر، صخره نوردی کوهدشت و کوهستان خرم آبادساعت 22 شب گذشته (جمعه شب) عملیات خود رابرای نجات جان کوهنوردان خرم آبادی آغاز کردند.

وی افزود: این تیم ها ساعت 24 به دهانه غار کلماکره رسیدند و کارگاه کوهستان را انجام دادند و موفق شدند ساعت 2:30 بامداد امروز ( شنبه) کوهنوردان گرفتار را از غار به پایین بکشند و جان آنها را نجات دهند.

دستیاری خاطرنشان کرد: اعضای این تور گردشگری گرفتار در غار کلماکره ساعت پنج بامداد شنبه به پلدختر رسیدند که همه سالم و حال عمومی آنها رضایت بخش است/ ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=548

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود