معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان مطرح کرد؛ نداشتن روحیه کار جمعی علت توسعه نیافتگی در لرستان است/ 750پروژه نیمه تمام در لرستان آماده واگذاری به بخش خصوصی است

تاریخ انتشار : 23 دی 1397, 23:25
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، دکتر احمدمرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان در جمع مهندسین کانون کارشناسان رسمی دادگستری، کانون سازمان نظام مهندسی و انجمن که در سالن جلسات کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان برگزار شد، گفت: نداشتن روحیه کار جمعی عدم توسعه لرستان است.

وی با بیان اینکه باید اعتقاد به کار جمعی داشته باشیم، افزود: باید تعصبات سازمانی را کنار گذاشته و همه با هم در راستای توسعه استان گام برداریم.

دکتر مرادپور اظهار داشت: ۷۵۰ پروژه نیمه تمام در لرستان وجود دارد که تمامی این پروژه ها زمینه واگذاری به بخش خصوصی را دارند. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان یادآور شد: طرح ساماندهی رودخانه خرم آباد به طول ۱۵ کیلومتر مطالعه و نقشه آن آماده اجراست از این رو می توانیم این پروژه را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی با اشاره به اینکه مطالعه بام لرستان انجام شده و مجوزهای لازم برای ساماندهی و احداث امکانات رفاهی و سایر امکانات دیگر در این منطقه در نظر گرفته شده است، گفت: این امر نیازمند واگذاری به بخش خصوصی و کمک سرمایه گذاران است.

دکتر مرادپور عنوان کرد: شعار دولت دکتر روحانی ساخت مسکن امید در بافت های فرسوده است که سهم استان لرستان ۴ هزار واحد در بافت های فرسوده در استان لرستان است که می‌توانیم این سهمیه را افزایش دهیم.

وی افزود: ۳۵ درصد از جمعیت شهری استان لرستان در بافت‌های فرسوده قرار دارند.

دکتر مراد پور یادآور شد: باید از این فرصت ایجاد شده حداکثر استفاده را برای بازسازی بافت های فرسوده به کار ببریم.

وی افزود: ۲۷۰۰ محله در سطح کشور به عنوان بافت فرسوده شناسایی که از این تعداد ۹ محله در استان لرستان قرار دارند.

دکتر مراد پور خاطرنشان کرد: در بحث سامان دهی طرح‌های گردشگری زمین در بخش های مختلف مانند ساماندهی آبشارها، چشمه های شهرستان خرم آباد و سایر سایتهای گردشگری این آمادگی وجود دارد که بخش خصوصی ورود پیدا کرده و بتواند در این زمینه نیز سرمایه گذاری کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: لرستان پتانسیل توسعه یافتگی در بخش های مختلف از جمله گردشگری، صنایع، کشاورزی، معادن و ... را دارد که این امر نیازمند تقویت روحیه کار جمعی است.

لازم به ذکر است، جلسه اعضای کانون کارشناسان رسمی دادگستری، کانون نظام مهندسی و انجمن پیمانکاران با حضور دکترمرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیران کل دفتر فنی، مدیریت بحران و امورشهری در سالن جلسات کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان برگزار شد.

در پایان این جلسه مدیران کل دفترفنی، مدیرکل مدیریت بحران و مدیرکل امور شهری استانداری لرستان به سئولات مهندسین پاسخ دادند/روابط عمومی استانداری لرستانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=524

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود