امروز: شنبه، 8 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اقتصادی » معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان گفت: قاچاق دام زنده در شرایط جنگ اقتصادی یک زنگ خطر است!

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان؛

معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان گفت: قاچاق دام زنده در شرایط جنگ اقتصادی یک زنگ خطر است!

کد خبر: 509
  • 1
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، حبیب‌الله خجسته پور در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا شهرستان کوهدشت اظهار کرد: کوهدشت از معابر اصلی استان بوده که به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب، بسیاری از رفت آمدها از این شهرستان صورت می‌پذیرد و این فرصتی برای است که بهره کافی را در جهت رشد و توسعه آن ببریم.

وی با تاکید بر اینکه باید برای حضور قوی در جنگ اقتصادی تلاش مضاعف کنیم، عنوان کرد:  همان‌طور که دوران دفاع مقدس همه امورات را به کنترل جنگ سوق داده بودیم، اکنون نیز بایستی همه دستگاه‌ها به سمت کنترل جنگ اقتصادی معطوف شوند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از مبارزه با قاچاق کالا به عنوان یکی از قرارگاه‌های جنگ اقتصادی یاد و بیان کرد: گران شدن یک کالا مردم را به سمت کالاهای جایگزین برده و این خود موجب افزایش قیمت کالای جایگزین خواهد شد.

خجسته‌پور خاطرنشان کرد:  بر این اساس بایستی فراتر از وظایف سازمانی به دنبال کنترل فضا باشیم، تا به کشور ضربه وارد نشود.

وی مقابله با قاچاق دام زنده و مولد را ضروری برشمرد و افزود: برخی افراد سودجو دام‌های سبک و سنگین را به خارج از کشور قاچاق می‌کنند که این خود موجب کم شدن عرضه و افزایش قیمت آن شده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان بر لزوم هوشیاری مسئولان تاکید و تصریح کرد: در شرایط جنگ اقتصادی، قاچاق دام زنده مولد یک زنگ خطر است، چراکه دشمن در این زمینه برنامه‌ریزی کرده و می‌خواهد از این طریق به مردم و نظام ضربه بزند.

خجسته‌پور ادامه داد: با توجه به اینکه قاچاق دام معمولاً با خودرو و یا به‌صورت پیاده انجام می‌شود، در وهله اول با کنترل و ایست‌های بازرسی امکان نظارت و کنترل وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه سه مجوز ایست بازرسی سیار داریم، بیان کرد: با تقویت گشت مشترک بازرسی دستگاه‌های مرتبط در جامعه هدف و درصورتی‌که به‌ عنوان مصوبه در دستور کار قرار گیرد، قاچاق‌های پیاده نیز کنترل خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان استفاده از ظرفیت پایگاه‌های مقاومت بسیج در مناطق روستایی را مهم دانست و گفت: رسانه‌ها نیز بایستی با آگاه‌سازی مردم نقش و سهم خود را در مقابله با قاچاق کالا و ارز ایفا کنند.

خجسته‌پور اظهار کرد:در زمینه ساماندهی جایگاه عرضه و نگهداری دام و گوشت نیز می‌بایست در هر شهری با هماهنگی اداره جهاد کشاورزی و دامپزشکی یک میدان دام باشد، تا زمانی که به مرحله صدور مجوز می‌رسد.

وی حساس کردن جامعه بومی و محلی نسبت به خطرات قاچاق دام زنده مولد را ضروری دانست و گفت: می‌توان  از ظرفیت جوامع محلی برای مقابله با قاچاق دام استفاده کرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان تاکید کرد: در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز بایستی در تردد نفت‌کش‌های عراقی که مسیر رو به جنوب را با بار و روبه شمال را خالی می‌روند، کنترل جدی‌تری صورت گیرد، چرا که یکی از ابزارهای انتقال فرآورده‌های نفتی به خارج از کشور به شمار می‌رود.

خجسته‌پور در ادامه بیان کرد: در حوزه فرآورده‌های نفتی بایستی در حوزه عرضه که همان پایش ماشین‌آلات کشاورزی و مراکز صنعتی است، بیشتر کار کرد.

وی عنوان کرد: باید با هماهنگی شرکت‌های گاز و فرآورده‌های نفتی نسبت به ابطال سهمیه‌های نفتی مراکز و اماکنی که علمک گاز دارند، اقدام شود/ فارس
دسته بندی: اخبار / اخبار اقتصادی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید