امروز : یکشنبه، 27 مرداد 1398

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان خبر داد؛ ۱۳ درصد گلزار شهدای لرستان نیاز به سازماندهی دارد/ پاداش بازنشستگی شهدا و معوقات آنها به زودی پرداخت خواهد شد

تاریخ انتشار : 18 دی 1397, 22:50
  • +1
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ سید حسین نازاریان با اعلام این خبر اظهار داشت: سال گذشته تنها ۵۰ درصد اعتبار اختصاص یافته برای بازسازی قبور شهدا در اختیار ما قرار گرفت که امیدواریم امسال ۱۰۰درصد اعتبار تخصیصی را بتوانیم جذب کنیم.

به گفته وی براساس قانون باید همه گلزارها پس از بازسازی تحویل شهرداری ها و دهیاری ها شوند تا در رابطه با نگهداری آنها اقدام شود اما متاسفانه برخی از گلزارها مانند فاز یک و ۲ شهرستان خرم آباد علی رغم بازسازی هنوز از سوی شهرداری تحویل گرفته نشده اند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان اجرای مصوبات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: برای اثرگذاری بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می بایست از طریق هنر این فرهنگ را به جوانان امروز و نسل های آینده انتقال دهیم. 

نازاریان رسیدگی به امور خانواده شهدا و ایثار گران و شنیدن در ددل آنها را یکی از مهمترین وظایف بنیاد دانست و گفت: ۲هزار و ۷۷۷ مراجعه مردمی، پنج هزار و ۳۰۳ دیدار حضوری، سه هزار و ۹۳۱ رسیدگی تلفنی و سه هزارو ۵۰۰ مشاوره در زمینه های مختلف از ابتدای سال تاکنون انجام شده که نشان از اهمیت این موضوع در مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان دارد.

وی همچنین گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به زودی پاداش بازنشستگی شهدا و معوقات آنها پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در خصوص ارائه تسهیلات به خانواده شهدا و ایثارگران استان اظهار داشت: در این رابطه هم وام اشتغال قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد با هماهنگی تعدادی از بانک های مرکز به این افراد داده می شود./ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=502

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود