مدیرعامل آبفا شهری لرستان خبر داد؛ بهره‌مندی 99.8 درصدی مردم لرستان از مایه حیات

تاریخ انتشار : 18 دی 1397, 14:04
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، حمیدرضا کرموند با اعلام این خبر اظهار داشت: این شرکت از بدو تأسیس تابه‌حال اقدامات مهمی در راستای وظایف محوله که همان تأمین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی و دفع مناسب فاضلاب مشترکین شهرها می‌باشد را انجام داده که به نسبت سال‌های پیش از انقلاب این اقدامات قابل‌ملاحظه و چشمگیر بوده است.

وی ادامه داد: جمعیت شهری تحت پوشش این شرکت در حال حاضر یک‌میلیون و 203 هزار نفر و شامل 25 شهر می‌باشد و این شرکت در حال حاضر حدود 403 هزار فقره انشعاب آب را واگذار نموده درحالی‌که در ابتدای انقلاب این تعداد حدود 57 فقره بوده است.

مدیرعامل آبفا شهری لرستان اظهار داشت: در حوزه واگذاری انشعابات فاضلاب در ابتدای انقلاب 20 هزار و 400 فقره بوده که هم‌اکنون به 263 هزار فقره افزایش‌یافته است و در حوزه جمعیت تحت پوشش آب شهری در ابتدای انقلاب 53 درصد و هم‌اکنون 99.8 درصد تحت پوشش آب سالم و بهداشتی شهری می‌باشند.

کرموند گفت: این شرکت در حوزه احداث تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب بعد از انقلاب اسلامی اقدامات مهمی را انجام داده به‌نحوی‌که در ابتدای انقلاب هیچ‌کدام از شهرهای استان دارای تصفیه‌خانه آب یا فاضلاب نبوده درحالی‌که هم‌اکنون 2 باب تصفیه‌خانه آب و 4 تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری رسیده و 5 تصفیه‌خانه فاضلاب دیگر نیز در دست اقدام می‌باشد که با افتتاح این تصفیه‌خانه‌ها تمامی شهرهای استان دارای تصفیه‌خانه فاضلاب می‌گردند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در حوزه اجرای شبکه آب در شهرهای استان حدود 2 هزار و 500 کیلومتر خط انتقال احداث‌شده و حدود 70 مورد مخزن با حجم ذخیره 280 هزار مترمکعب در شهرهای استان احداث گردیده است و همچنین در همین دوران هزار و 150 کیلومتر شبکه فاضلاب نیز اجرا گردیده است.

مدیرعامل آبفا شهری لرستان تصریح کرد: در طول دوران شکوهمند انقلاب اسلامی پروژه‌های بزرگی در حوزه آب‌رسانی به شهرها مانند آب‌رسانی به شهر پلدختر، آب‌رسانی به شهر چغابل، کوهدشت، معمولان، دورود، قسمت‌هایی از شهر خرم‌آباد و انتقال آب از منطقه کاکارضا به شهر خرم‌آباد و ... انجام‌گرفته است/ یافتهلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=500

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود