مدیرکل بهزیستی لرستان خبر داد؛ ۱۰درصد جمعیت لرستان سالمند هستند!

تاریخ انتشار : 16 دی 1397, 20:36
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، فاطمه زهرا توکلی در حاشیه سفر به پلدختر با اعلام این خبر اظهار کرد: از جمعیت یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفری لرستان حدود ۱۷۰هزار نفر معادل ۱۰درصد سالمند هستند.

وی عنوان کرد: بر اساس آخرین سرشماری سال۹۵ آمار جمعیت سالمند برخی از شهرستان‌های لرستان به ۱۰٫۲ درصد نیز می‌رسد.

مدیرکل بهزیستی لرستان در ادامه بیان کرد: هم اکنون حدود ۹۰۰ بیمار ضایعه نخاعی در بانک اطلاعاتی این اداره‌کل ثبت نام شده و به صورت ماهانه از این نهاد کمک هزینه پرستاری دریافت می‌کنند.

توکلی خدمت به معلولان را افتخاری برای بهزیستی دانست و خاطرنشان کرد: این سازمان به عنوان متولی امور معلولان شناخته شده و باید پاسخگوی نیازهای مددجویان خود باشد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی به تنهایی قادر به پاسخگویی به این اقلیت بزرگ با این همه نیاز نمی‌باشد، افزود: بر این اساس نیاز است دیگر ادارات، نهادها و دستگاه‌ها این سازمان را در ارائه خدمات به معلولان یاری کنند.

مدیرکل بهزیستی لرستان با تاکید بر اینکه درمان معلولان باید دیده شود، تصریح کرد: بهزیستی متولی درمان معلولان نیست، اما به عنوان مددجویان این سازمان به آن مراجعه می‌‎کنند و باید کمک هزینه درمان آن‌ها را تامین کنیم.

توکلی در بخش دیگری از سخنان خود برداشتن مرزبندی بین معلولان و دیگر افراد جامعه را ضروری خواند.

مدیرکل بهزیستی لرستان اظهار کرد: با تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان و تامین اعتبارات لازم، بخشی از این مشکلات فرابخشی از طریق تعامل دیگر دستگاه‌های اجرایی و الزامات اجرایی حل می‌شود/ فارس


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=490

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود