مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان خبر داد؛ تکمیل پروژه‌‌کتابخانه‌های لرستان نیازمند ۲۲ میلیارد تومان اعتبار است/ کتابخانه پلدختر از پروژه‌های در حال ساخت استان است که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تاریخ انتشار : 12 دی 1397, 23:05
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، فرشته طهماسبی شامگاه چهارشنبه در جلسه مجمع عمومی کتابخانه‌های استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزارشد، با اشاره به اینکه اگر شهرداری ماهی 10 میلیون تومان به کتابخانه‌ها اختصاص دهد حجم مطالبات تجمع پیدا نمی‌کند اظهار داشت: مطالبه نهاد کتابخانه‌های استان از شهرداری در سال 96 یک میلیارد و 700 میلیون تومان است.

وی افزود: شهرداری خرم‌آباد اعلام آمادگی کرد که دربهترین مکان هزارمتر زمین به نهاد کتابخانه‌ها بدهد اما با وضعیت پروژه‌های شهرداری این امر محقق نشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با بیان اینکه کتابخانه حضرت مهدی نیز با وجود نوبودن نشست کرده است و بخش اداری و کتابخانه تعطیل شد عنوان کرد: با توجه به مطالبه مردم منطقه و تخصیص اعتباری به صورت فاز فاز مقاوم سازی را شروع کردیم، برای فاز دوم نیز حدود 200 یا 300 میلیون تومان نیاز است که در صورت تخصیص سال آینده بخش اداری و کتابخانه آن آماده است.

وی همچنین از برگزاری مسابقه چهلمین برگ انقلاب در دهه فجر خبرداد و بیان کرد: از ادارات تقاضا داریم در این زمینه تعامل و همکاری لازم را با نهاد کتابخانه‌های عمومی استان داشته باشند.

طهماسبی به برخی پروژه‌های در حال ساخت اشاره کرد و گفت: کتابخانه حضرت آیتی بروجرد که سال 93 کلنگ اجرایی آن برزمین زده شد با 90 درصد پیشرفت فیزیکی به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد؛ کتابخانه باهنرالیگودرز و کتابخانه پلدختر نیز از دیگر پروژه‌های استان با پیشرفت بالای 60 درصد است.

وی با اشاره به جایگاه کتابخانه‌ها در نظام آموزشی اظهار داشت: در حال حاضر کتابخانه‌ها بخشی از نظام آموزشی تلقی می‌شوند که منبع گردآوری، نشر و مطالعات تفننی است از سوی دیگر کانون توسعه به شمار می‌روند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان افزود: متناسب با افزایش جمعیت مناطق کتابخانه‌ها نیز باید توسعه پیدا کنند زیرا دراین‌صورت دغدغه‌های فرهنگی ما برطرف می شود چرا که کتابخانه ها نهادهایی هستند که اقشار مختلف جامعه به صورت آزاد از همه امکانات آن استفاده می‌کنند.

وی عنوان کرد: از زمان قبول مسئولیت سعی کردیم کتابخانه‌هایی را که تعطیل شده بودند فعال کنیم که می‌توان به کتابخانه شهدای کوهدشت و درب گنبد همچنین توسعه کتابخانه امام جعفرصادق(ع) خرم‌آباد اشاره کرد.

طهماسبی از افتتاح کتابخانه دیناورند در دهه فجر خبرداد و بیان کرد: کتابخانه کوهدشت و بروجرد نیز در حال تکمیل شدن است؛ 30 پروژه در سطح استان داریم، کتابخانه مرکزی خرم‌آباد که 17 سال از کلنگ زنی آن می گذرد یکی از این پروژه ها است که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد از مهمترین پروژه‌های ما است که امیدواریم فاز اول آن ابتدای سال 98 به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه پروژه‌های در حال ساخت به 22 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند تصریح کرد: نزدیک 500 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های استان موجود است و 34 کتابخانه نهادی و 18 کتابخانه مشارکتی در سطح استان فعالیت می‌کنند/ تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=472

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود