استاندار لرستان خبر داد؛ بودجه لرستان در سال ۹۸ افزایش یافت

تاریخ انتشار : 12 دی 1397, 22:11
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه انجمن کتابخانه‌های استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام کتابخانه‌های استان اظهار داشت: متاسفانه به دلیل محدودیت‌های مالی و اعتباری استان تعدادی از پروژه‌های کتابخانه‌های استان همچنان متوقف و به نتیجه نرسیده است.

وی افزود: در این جلسه بنا شد کتابخانه‌های متوقف شده را دسته بندی و کتابخانه‌هایی که اهمیت بیشتری داشته و پیشرفت فیزیکی مناسبی دارند در برنامه امسال و سال آینده جمع بندی کنیم و مابقی در سال‌های آینده تکمیل شوند.

استاندار لرستان عنوان کرد: متاسفانه بسیاری از پروژه‌های کتابخانه بدون پیش‌بینی منابع لازم شروع شده و سال‌هاست این سرمایه‌ها به هدر می‌رود و با توجه محدودیت‌های مالی ما نمی‌توانیم قول دهیم همه این پروژه‌ها را تکمیل کنیم.

وی بیان کرد: لزوما کتابخوانی همزاد با کتابخانه داشتن نیست و می‌شود در هر جایی مطالعه کرد البته کتابخانه تسهیلات بسیار خوبی است و باید آن را توسعه داد؛ علت اینکه متاسفانه بعضی ازپروژه‌ها نیمه تمام در کشور و استان می‌ماند این است که تعداد زیادی پروژه همزمان آغاز می‌شود و ناکافی بودن منابع پولی برای تکمیل این پروژه‌ها سبب نمیه تمام ماندن این پروژه‌ها می‌شود.

خادمی بااشاره به بودجه استان لرستان تصریح کرد: خوشبختانه امسال بودجه استان افزایش پیدا کرده و از ردیف‌های ملی، متفرقه و همچنین اعتباری که شورای برنامه‌ریزی استان تحت عنوان بودجه استانی یا درآمدهای ناشی از نفت، گاز و غیره حدود 950میلیارد تومان بودجه داریم که عدد خوبی است ولی لایحه است و باید دید قانون چه می‌شود/ تسنیم


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=471

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود