کشاورزان مهاجر، آفتی برای سلامت امنیت غذایی مردم لرستان!

تاریخ انتشار : 12 دی 1397, 19:51
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، حبیب‌الله خجسته‌پور ظهر امروز در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی لرستان اظهار کرد: کشاورزان مهاجر با اجاره اراضی کشاورزی به آفتی برای تهدید سلامت شهروندان لرستانی تبدیل شده‌اند.

وی سلامت و امنیت غذایی را موضوعی مهم خواند و عنوان کرد: در این زمینه برنامه جامع مشترکی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی وجود دارد، به‌ نحوی‌ که میزان سموم در محصولات اندازه‌گیری و راه‌های جایگزین در جهت کم خطر کردن و سلامت تولیدات پیشنهاد شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان ادامه داد: متأسفانه طی سال‌های اخیر کشاورزان مهاجر و غیر بومی که تنها به دنبال افزایش کمیت محوصلات خود هستند، به عنوان آفتی سلامت امنیت غذایی شهروندان لرستانی را به خطر می‌اندازند.

لزوم حرکت به سمت راه‌های کم‌ خطر برای سلامت مردم

خجسته‌پور همچنین در خصوص استفاده از گاز طبیعی به جای زغال چوب برای کبابی‌ها خاطرنشان کرد: مصوب شد که کار پژوهشی کتابخانه‌ای و زودبازده در این باره انجام شود.

وی به دست‌اندرکاران این بخش و همچنین عموم استفاده‌کنندگان از زغال چوب توصیه کرد در صورت امکان به سمت راه‌های جایگزین و کم خطرتر برای سلامت مردم حرکت کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بیان داشت: در مقابله با بیماری‌های سل و ایدز آموزش همگانی مهمترین بخش است، بنابراین مصوب شده این مهم توسط دستگاه‌هایی که بیشترین مخاطب را دارند با استفاده از ظرفیت کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار گیرد.

خجسته‌پور با اشاره به مقابله با ریزگردها نیز گفت: طرح جامع مشترکی در این خصوص تهیه شده و انتظار می‌رود دستگاه‌ها با سازمان محیط‌زیست همکاری لازم را داشته باشند/خبرگزاری فارس


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=470

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود