مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: سیاست ما حفظ تالاب های موجود و احیاء تالاب های از دست رفته است

تاریخ انتشار : 11 دی 1397, 19:30
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، فتحی بیرانوند در حاشیه بازدید از تالاب های پلدختر که به همراه استاندار لرستان صورت گرفته بود با اشاره به اهمیت تالاب ها، اظهار داشت: تالاب ها یکی از مهمترین اکوسیستم های طبیعی  هستند  که جوامع مختلف گیاهی و جانوری از مزایای آن  به طور همزمان بهرمند خواهند شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: متاسفانه به علت بی مهری ها و  اعمال سیاست ‌های غلط در سنوات گذشته، برخی از تالاب‌ ها به اراضی کشاورزی تبدیل شده‌اند تا جایی که حتی بسیاری از ساکنان حاشیه این تالاب ‌ها سند رسمی اراضی اطراف این تالاب ‌ها را نیز اخذ کرده‌اند.

فتحی بیرانوند با اشاره به  اقدامات انجام گرفته توسط این اداره کل برای حفاظت و احیاء تالاب های استان، تصریح کرد: سیاست این اداره کل حفظ تالاب های موجود و احیاء تالاب های از دست رفته و تغییر کاربری داده شده است؛ به طوری که جلسات و کارهای خوبی جهت احیاء این تالاب ها با مشارکت جوامع محلی و لحاظ نمودن منافع این جوامع برگزار شده است و این اداره کل با تمام توان و ظرفیت خود و با کمک جوامع محلی و دوست داران و تشکل های مردمی در جهت حفاظت هر چه بیشتر و احیاء این تالاب ها گام برخواهد داشت.  

وی به نقش جوامع محلی در حفاظت از تالاب ها اشاره کرد و بیان داشت: حفاظت اکوسیستم‌ های تالابی به بهره ‌برداری ‌های پایدار مردم از تالاب‌ ها گره می‌خورد و مردم هم  باید در طرح حفاظت از تالاب ‌ها مشارکت کنند. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به تدوین طرح مدیریت زیست بومی تالاب ها گفت: تالاب دارای کارکردهای مختلفی مانند حفظ تنوع زیستی، تامین معیشت ذینفعان و تعدیل آب و هوا می باشد که در مدیریت زیست بومی همه این کارکرد ها مد نظر قرار می گیرد/ خبرگزاری بُرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=464

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود