۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت بود /دشمن به دنبال ایجاد فتنه‌های جدید است

تاریخ انتشار : 7 دی 1397, 21:35
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حجت‌الاسلام سید محسن موسوی در خطبه‌های نماز جمعه معمولان اظهار داشت: حماسه ۹ دی در سال ۸۸ یک جریان پیچیده بود که ماهیت دشمنان داخلی و خارجی را برای ملت روشن کرده و دشمن هر لحظه و هرآن مترصد فرصت است تا بار دیگر در این کشور فتنه به پا کند.

وی به قرار گرفتن در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: دشمن نمی‌داند مردم ایران هوشیار، بیدار، با بصیرت و پشتیبان ولی‌فقیه هستند و اگر توطئه‌ای باشد پوزه آن را به خاک مذلت
خواهند کشاند.

امام جمعه معمولان گفت: عقبه جریان فتنه از سوی دشمنانی بود که نقشه‌کشی و طراحی کرده بودند تا با فریب و تزویر عده‌ای به مقدسات اسلام اهانت و جسارت کنند.

وی به عاشورای سال 88 اشاره کرد و افزود: بعد از گذشت ۱۳ قرن عده‌ای قلیل نسبت به عزاداری امام حسین (ع) جسارت کردند و این مسئله تکرار تاریخ بودزیرا امویان در سال ۶۱ هجری قمری نیز این کار را کرده بودند.

حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: مردم ولایتمدار و مومن ایران تحمل این توهین‌ها را نداشتند و به‌صورت خودجوش به میدان آمدند و دشمن را از این نقشه و برنامه خود ناامید کردند.

وی یادآور شد: در پس جریان فتنه انتقادی به بحث انتخابات بود که متأسفانه غفلت، عدم بصیرت، زیاده‌خواهی و جاه‌طلبی عده‌ای باعث شد که شیرینی مشارکت مردم در انتخابات به تلخی تبدیل و چند ماه فضای کشور غبار فتنه گیرد.

امام جمعه معمولان با گرامی‌داشت 9 دی سالروز تجدید میثاق با ولایت اظهار داشت: روی دیگر جریان فتنه این بود که دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفت تا زحمات و تلاش‌ های امام راحل و مقام معظم رهبری را زیر سؤال ببرد و نظام جمهوری اسلامی را متهم به دروغ‌گویی کند.

وی با بیان این‌که درخت انقلاب در حماسه ۹ دی شکوفه داد و به ثمر نشست افزود: مردم ولایتمدار ایران اسلامی در روز ۹ دی سال 88 در هوای سردزمستان به ندای رهبر لبیک گفته و دشمنان را سر جای خود نشاندند.

امام جمعه معمولان تصریح کرد: منویات و هدایت‌های مقام معظم رهبری پشتیبانی و همراهی مردم موجب خنثی کردن فتنه شد و اجازه ندادند فتنه‌گران در این جریان به اهداف شوم خود دست یابند و حماسه 9 دی خلق شد.

وی ادامه داد: مردم استان لرستان و این شهر نیز همگام با ملت ایران در سراسر کشور در روز 9 دی یک‌بار دیگر با حضور خود این حماسه را که روز بصیرت است گرامی می‌دارند و با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید بیعت می‌کنند.

حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: امسال نیز مراسم گرامی‌داشت حماسه 9 دی ساعت 10 صبح روز یک‌شنبه در مسجد المهدی شهر معمولان برگزار می‌شود.

وی در ادامه با تسلیت ارتحال رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به فرازی از پیام تسلیت مقام معظم رهبری به این مناسبت اشاره کرد و افزود: آیت‌الله شاهرودی استادی بزرگ در حوزه علمیه، کارگزاری باوفا، عضو مؤثری در شورای نگهبان و برادر سه شهید و رئیس موفقی در مجمع تشخیص مصلحت بودندکه آثار علمی زیادی را از خود بر جای گذاشتند.

امام جمعه معمولان به 12 دی سالروز شهادت مظلومانه روحانی شجاع و بیدارگر شیعی آیت‌الله شهید شیخ محمدباقر نمر اشاره کرد و با گرامی‌داشت این روز گفت: رژیم آل سعود در جنایتی آشکار بدون اطلاع قبلی و در سکوت کامل رسانه‌ای، حکم اعدام این روحانی برجسته شیعی را صادر کرد و به شهادت
رساند.

وی افزود: رژیم آل سعود وابسته به رئیس‌ جمهور آمریکا بوده که از وی به گاو شیرده تعبیر کرد و مهم‌ترین حامی تروریست در جهان امروز عربستان سعودی است و خون این شهدا به‌زودی ریشه کثیف این منادی افراطی وهابیت راخواهد خشکاند.

حجت الاسلام موسوی به هفتم دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به‌فرمان امام در سال 58 اشاره کرد و با گرامی‌داشت این روز خاطرنشان کرد: مربیان ومعلمان این نهضت انسان‌های گمنام و دلسوزی هستند که در مناطق دور افتاده برای با سواد کردن مردم تلاش می‌کنند که یکی از ‌ رسالت آموزش‌ و پرورش امر سوادآموزی است.

وی افزود: بر اساس آمار و سرشماری نفوس و مسکن سال 95 حدود 10 میلیون نفراز ایران بی‌سواد و یا کم‌سواد هستند که این امر زیبنده کشور نیست و همه مسئولان باید با عزمی جزم نسبت به این موضوع ورود پیدا کرده و تلاش کنند تا روزی برسد که بی‌سوادی مانند فلج اطفال در کشور ریشه‌کن شود.

امام جمعه معمولان با بیان این‌که سوادآموزی جریان مهم فرهنگی است، گفت: منظور مقام معظم رهبری در تأکیداتی که روی تولید علم دارند علم از پایه وسوادآموزی است که باید مورد توجه قرار گیرد/ خبرگزاری فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=443

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود