حمله دادکان به پروین و عادل و خصوصی‌سازی!

تاریخ انتشار : 1 دی 1397, 14:59
به  گزارش پایگاه خبری پلدختر نیوز به نقل از ورزش‌ سه، محمد دادکان همواره صریح حرف هایش را می زند و ابایی از این ندارد که چه کسی مخاطب صحبتش است. او بعد از مدت ها سکوت امروز در گفت وگو با برنامه تهران ورزشی صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:


خصوصی سازی یک سرگرمی برای مردم است


اگر خاطرتان باشد قبلا هم گفته بودم خصوصی سازی یک سرگرمی برای مردم است. همان موقع به آقای پوری حسینی گفتم شما می دانید این کار شدنی نیست. الان می خواهند دکمه کت و شلوار را بفروشند. کت و شلوار سالمی دست کسی نمی آید.


کلاه خصوصی سازی را سر مردم می گذاریم


یکبار کامران نجف زاده خبرنگار صدا و سیما به من گفت شما نوستراداموس هستی و هرچه می گویی محقق می شود. به او گفتم نوستراداموس نیستم ولی مردم و جامعه ام را می شناسم. امروز کلاهی درست کرده ایم به نام خصوصی سازی تا سر مردم بگذاریم. استقلال و پرسپولیس خصوصی نمی شوند. کت و شلوار را نگه می دارند و دکمه اش را می فروشند.


می ترسند استقلال و پرسپولیس را واگذار کنند


به این خاطر این دو باشگاه خصوصی نمی شوند که استقلال و پرسپولیس را به خاطر محبوبیت و سر و صدایی که دارند به شخص واگذار نمی کنند. می ترسند به کسی واگذار کنند تا آن شخص علیه همین ها، آدم ها را جمع کند و شعار بدهد و چیزی که مدنظرش است را روی کار بیاورد. اصلا این دو باشگاه را به چه کسی بفروشند؟ چه کسی این پول را دارد؟ می گویند سهامش را به مردم واگذار کنند. اینها فقط «صوت» است. اگر هم به کسی بدهند از این جیب به آن جیب می کنند تا ظاهر را حفظ کنند و فقط دکمه کت را می فروشند.


پروین بگوید چه کسی می خواهد پرسپولیس را بخرد؟


علی پروین برای همه ما قابل احترام است ولی هر طرف قضیه بروید، آقای پروین هست. همان هایی که مدیر بودند و نمی توانستند باشگاه را بچرخانند، حالا می خواهند باشگاه را بخرند. این را آقای پروین قبول دارد؟ شما آقای پروین را بیاورید و بگویید چه کسی می خواهد باشگاه را بخرد؟ همان هایی که قبلا مدیر بودند و باشگاه را به چه حال و روزی انداختند.


چند مدیر از خارج نشسته اند و می گویند بخرید!


باید از مسئولان وزارت ورزش بپرسید تضمینش چیست اگر استقلال و پرسپولیس را فروختید کوچک نشوند؟ کدام پیشکسوت می آید بخرد؟ تمام پیشکسوتان را می شناسم. پشتش دو سه مدیر و چند نفر از خارج هستند که می گویند بخرید. مگر شما قبلا مدیر باشگاه نبودید؟ شما چه کار برای این باشگاه کردید؟ پرسپولیس و استقلال و فدراسیون یک ساختمان دارند که آنرا هم ما خریدیم. اگر این ساختمان نبود کجا می خواستند بنشینند و تصمیم بگیرند. اینها که می گویند به ما بفروشید چه کار برای دو باشگاه کرده اند؟ باشگاه را که به شما دادند. همکاران من این ساختمان ها را خریدند.


کسانی که آجر روی آجر نگذاشتند، می خواهند جلو بیایند


نباید مردم را با این همه مشکلات و نابسامانی و فقر سرگرم کنیم با چیزهایی که ارزشش را ندارد. صدا و سیمای جمهوری اسلامی برای بازی پرسپولیس و کاشیما چه کار می کرد. الان العین فینال جام باشگاه های جهان است. پس الان امارات باید برود کل کشورهای دنیا را تصرف کند؟ ما دنبال سرگرمی هستیم. چه کسانی می خواهند دو باشگاه را بخرند؟ کسانی که حتی یک آجر برای دو باشگاه نگذاشتند. واقعا حیف است.


زنوزی هم رها می کند و می رود


مگر تیم های خصوصی نداشتیم؟ شما عاقبت باشگاه تراکتورسازی را ببینید. من امروز این حرف را زودتر از بقیه می زنم. کسی که آمده (محمدرضا زنوزی) و دارد از جیب خودش برای تراکتورسازی هزینه می کند، آخر و عاقبتش را ببینید. الان یکسری دورش را می گیرند و پول این آدم جابجا می شود و ول می کند و می رود.


باشگاه های صنعتی فساد دارند


وجود فساد در باشگاه های صنعتی، حقیقت است. اول باید بگویم وقتی آقای شریعتمداری از وزارت صنعت رفت، من هم فوری استعفا کردم و یک تا دو ماه است در مجموعه نیستم. در این مملکت می گویند با فساد مبارزه می کنیم. من هم قبول دارم. امروز دارد با فساد مقابله می شود ولی با برگ و شاخه. ریشه و تنه هنوز هست. در باشگاه های صنعتی چه پولی جابجا می شود. می دانید دلالش کیست؟ خود صدا و سیما.


کی روش کارش را بلد است، اما اختیار زیادی به او دادیم


تیم ملی ما از تیم هایی است که می تواند روی سکو برود. تیم ملی ما آن زمان با آن مشکلاتی که برایش ایجاد کردند به فینال نرفت و سوم شدیم. الان تیم ملی شانس دارد که روی سکو برود. یادمان نرود کی روش کارش را بلد است ولی اختیارات زیادی به او داده ایم. همه باید دعا کنیم کی روش در کارش موفق باشد. امیدوارم این امر محقق شود.


به فردوسی پور یاد می دهند همه را به جان هم بیندازد


برنامه نود بلندگوی خوبی است. البته امروز این برنامه ضعیف شده است.  قبلا نزدیک به ۴ میلیون نفر پیامک می زدند ولی امروز زیر ۲ میلیون نفر با این برنامه ارتباط برقرار می کنند. این نشان می دهد مجری های این برنامه در اختیار هستند و هرکسی را بخواهند می گویند بیاید حرف بزند. من چند بار وقتی رئیس فدراسیون فوتبال بودم و یکبار هم سال ۸۸ به برنامه نود رفتم. الان هرکسی از آنجا رد می شود دستش را می گیرند و به برنامه می آورند. وقتی یک بحث در برنامه نود مطرح می شود، هفته بعد دیگر آن بحث را رها می کنند. این چیزها را هم یادش می دهند (یاد عادل فردوسی پور) که همه را به جان هم بیندازد.


اختیارات فردوسی پور را گرفته اند


بحث های برنامه نود ابتر است و سرانجامی ندارد. مجری اش هم کاملا در اختیار است. ۳۰ بار هم قهر کرده است و باز برگشته است. اختیاراتی را از او گرفته اند و می گویند یکسری کارهای دیگر را انجام بدهد.


قوام یک کشور به آزادی و عدالت است


شاید دوست نداشته باشید حرف بزنم. مگر حرفی که می زنم بر خلاف دین است؟ قوام یک کشور به دو چیز است. آزادی و عدالت. اگر در جهت آزادی و عدالت حرف بزنم بدانید کشورم قوام دارد. اگر آزادی و عدالت را بگیرید و بخواهید طوری که شما دوست دارید حرف بزنم، این کار را نمی کنم چون از خدا، دین و پدر و مادرم که آموزش دینی مطلق و ساده داده اند، می ترسم. مردم شاید شما را دوست نداشته باشند ولی دین خود را دوست دارند.


گول وزارت ورزش و کمیته المپیک را نخورید


الان چند روز است وزیر آموزش و پرورش می گوید ۱۷۰ هزار مدرسه ما در معرض آتش سوزی قرار دارد که ۲۵ هزار تای آن در حد انفجار است و ممکن است بچه ها دوباره دچار مشکل شوند. شما با ورزشکاران و هنرمندان بزرگ برنامه بگذارید. خصوصی سازی چیست. گول وزارت ورزش و کمیته المپیک را نخورید. آنها دنبال این هستند که بمانند تا دوران چهار ساله‌شان تمام شود و بروند


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=410

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود