امروز: سه شنبه، 7 آذر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » لزوم تبدیل مجوزهای قدیمی به الکترونیکی تا پایان سال ۱۴۰۲

لزوم تبدیل مجوزهای قدیمی به الکترونیکی تا پایان سال ۱۴۰۲

کد خبر: 4074
  • 0

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان گفت: فرآیند تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا، بصورت رایگان و کاملاً غیرحضوری در درگاه ملی مجوزها انجام می‌شود و به حکم قانون تا پایان سال ۱۴۰۲ باید همه مجوزهای قدیمی به شناسه یکتا مجوز الکترونیکی تبدیل شوند.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز علی محمدی، اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ پروانه کسب صرفاً فایل الکترونیکی شناسه یکتاست و پروانه کسب‌هایی که از ۱۴۰۲ به بعد، خارج از درگاه ملی مجوزها صادر شده و در بانک اطلاعات کسب ‌و کارها به نشانی qr.mojavez.ir ثبت نشده باشند، از نظر دولت، اعتبار قانونی ندارند و صاحبان آن‌ها دچار مشکلات مالیاتی، بانکی و دریافت خدمات دولتی خواهند شد.

وی بیان کرد: با گذشت بیش از شش ماه از صدور پروانه‌های کسب الکترونیک، هنوز برخی اتحادیه‌های صنفی خارج از درگاه ملی مجوزها و به‌صورت حضوری اقدام به ثبت‌نام از متقاضیان پروانه کسب و صدور پروانه خارج از درگاه ملی مجوزها می‌کنند که این خلاف قوانین جدید است.

محمدی تأکید کرد: همه ثبت درخواست‌ها برای هر نوع مجوز، از جمله پروانه کسب صرفاً باید از درگاه ملی مجوزها و بصورت غیرحضوری انجام شود و هر نوع مجوز و پروانه‌ فاقد شناسه یکتای ثبت شده در qr.mojavez.ir از نظر دولت مجوز محسوب نمی‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان بیان کرد: فرآیند تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا، بصورت رایگان و کاملاً غیرحضوری در درگاه ملی مجوزها انجام می‌شود و به حکم قانون تا پایان سال ۱۴۰۲ باید همه مجوزهای قدیمی به شناسه یکتا مجوز الکترونیکی تبدیل شوند.
منبع خبرگزاری ایسنا
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید