امروز: پنج شنبه، 9 آذر 1402
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت اجتماعی » ضرورت انتخاب هیئت اجرایی بیطرف در انتخابات پیش روی مجلس در حوزه انتخابیه پلدختر و معمولان

ضرورت انتخاب هیئت اجرایی بیطرف در انتخابات پیش روی مجلس در حوزه انتخابیه پلدختر و معمولان

کد خبر: 4064
  • 9

پلدخترنیوز _ اواسط مهرماه هیات های اجرایی انتخابات تشکیل خواهند شد. مردم حوزه انتخابیه پلدختر و معمولان از ترکیب هیئت اجرایی دوره گذشته مجلس شورای اسلامی خاطره خوشی ندارند.

بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی آرا مردم برای دولت و مجریان انتخابات حق الناس است و صیانت از آن بر تمامی مسئولان واجب میباشد. مطابق با تقویم انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اواسط مهرماه هیات های اجرایی انتخابات تشکیل خواهند شد. مردم حوزه انتخابیه پلدختر و معمولان از ترکیب هیئت اجرایی دوره گذشته مجلس شورای اسلامی خاطره خوشی ندارند و به همین دلیل از باب فرایند انتخاب اعضای هیئت اجرایی دل نگرانی هایی دارند. در انتخابات گذشته برای تشکیل هیات اجرایی، ۳۰ نفر به عنوان معتمد معرفی شده بودند که اکثراً وابسته و همسو با یک کاندیدای خاص بودند و این تخلف از رویه تشکیل هیئت اجرایی باعث اعتراض شدید کاندیداهای حاضر در صحنه انتخابات شد و هشت کاندیدای شاخص با حضور در فرمانداری این شهر خواستار تجدید نظر در دعوت معتمدان محلی و انتخاب هیات اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شدند.

خادم فرماندار پلدختر به درستی نگرانی ها را درک و از وضعیت و حساسیت مردم در رابطه با انتخابات و چیدمان هییت اجرایی دوره گذشته در شهرستان پلدختر باخبر است و به طرق مختلف سعی در اعتماد سازی داشته و گفته است « در چینش هییت اجرایی سعی میکنیم از همه اقشار استفاده کنیم. خودمان را برای هیچکس زیر سوال نمیبریم و تلاش میکنیم حق هیچ کس ضایع نشود »

عدم حضور تمام سلایق و جناح های سیاسی مختلف در لیست معتمدان و چینش هیئت اجرایی همسو با یک کاندیدا، اعتماد مردم را دچار آسیب و خدشه خواهد کرد. در انتخابات های گذشته برخی از مدیران که با چراغ سبز و حمایت نماینده به منصب رسیده به عنوان عضو هیئت اجرایی انتخاب شده بودند. آیا مدیری که خود را وامدار نماینده میداند میتواند در انتخابات بیطرف باشد؟ آیا مدیرانی که در میتینگ های شبانه کاندیدا حضور پیدا میکنند، اگر به عنوان معتمد معرفی و عضو هیئت اجرایی انتخاب شوند، میتوانند در انتخابات بیطرف باشند و اصل امانتداری را رعایت کنند یا با حمایت های جانبدارانه خود بذر بی اعتمادی خواهند پاشید؟

هیات اجرایی باید امین مردم بوده و نباید به طور کامل از بین حامیان یکی از کاندیداها انتخاب شوند به گونه‌ای که هیئت اجرایی بیشتر شبیه ستاد تبلیغاتی یک کاندیدا گردد. برای برگزاری یک انتخابات سالم و باشکوه با درصد مشارکت بالا ابتدا باید چیدمان هیئت اجرایی یک چیدمان بی طرف باشد و در روز رای گیری نمایندگان هیئت اجرایی بر روی صندوق های اخذ رای بخصوص صندوق های سیار نباید بصورت یکدست از حامیان یک کاندید چیدمان شوند.

آیا انتخاب یکدست و جهت دار هیئت اجرایی بر خلاف رویه قانون انتخابات نبوده و بی طرفی برگزار کنندگان انتخابات را زیر سوال نمیبرد؟! آیا بر حضور حداکثری و مشارکت مردم در پای صندوق های رای تاثیر گذار نخواهد بود؟! ضرورت دارد مسئولان دولت سیزدهم که مجری برگزاری اولین انتخابات در دوره خودشان هستند با انتخاب معتمدین از تمامی سلایق و گروهها و تشکیل هیات اجرایی بیطرف، زمینه و بستر لازم برای حضور حداکثری مردم شهرستان های پلدختر و معمولان در پای صندوق های رای را فراهم کنند تا انتخاباتی سالم و پرشور به دور از هر گونه شائبه و تنش برگزار گردد.

به قلم مجتبی پسند سردبیر پایگاه خبری پلدخترنیوز 
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید