امروز: سه شنبه، 1 خرداد 1403
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » ایستگاه های پمپاژ پلدختر نیازمند تامین اعتبار برای بهره برداری

ایستگاه های پمپاژ پلدختر نیازمند تامین اعتبار برای بهره برداری

کد خبر: 4042
  • 7

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به اینکه ایستگاه های جایدر، واشیان ، چم مهر و خوشاب نیازمند تامین اعتبار برای رسیدن به مرحله ی بهره برداری هستند؛گفت : برای تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ آب استان نیازمند اعتبار ۴۵۰ میلیاردتومانی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ داریوش حسن‌نژاد سه شنبه چهاردهم شهریور ماه سال جاری ؛اظهار داشت:بخش زیادی از آب موردنیاز در شبکه‌های آبیاری و زهکشی با پمپاژ آب از رودخانه یا کانال آب تأمین می‌شود؛ بنابراین، ایستگاه‌های پمپاژ آب کشاورزی نقش مهمی در انتقال و توزیع آب دارند.

وی عنوان کرد: به همین منظور و در راستای تحقق چشم‌انداز آبی کشور و استفاده بهینه از منابع آبی موجود، هشت ایستگاه پمپاژ آبیاری به‌منظور آبگیری از منبع تأمین آب و انتقال آب کانال به تراز بالاتر در مرحله ساخت قرار دارند و با تکمیل آنها هشت هزار و ۸۰ هکتار زمین کشاورزی، آبی می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، افزود:از جمله این ایستگاه‌ها، ایستگاه پمپاژ «فیض‌آباد» الشتر با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی بوده که در سطح دو هزار و ۷۰۰ هکتار اجرایی شده است.

حسن‌نژاد، ادامه داد: همچنین ایستگاه پمپاژ «اسماعیل‌آباد» نورآباد با ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی از پروژه‌های در دست اقدام شرکت است که برای ۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی اجرا خواهد شد.

وی بیان داشت : ایستگاه‌های پمپاژ «نیله» با ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی ،«کلکله» و «محمودآباد»، «چم مهر» و «جایدر» پلدختر با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ایستگاه‌های پمپ‌زنی‌های «واشیان» و«گرخوشاب» از دیگر پروژه‌های فعال شرکت هستند که با تأمین به‌ موقع اعتبار به‌ زودی به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، تصریح کرد: اعتبار موردنیاز برای تکمیل این ایستگاه‌های پمپاژ، مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان بوده که در صورت تأمین اعتبار و تکمیل پروژه‌ها، امکان اشتغال برای چهارهزار و ۶۵ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم فراهم خواهد شد.

منبع:خبرگزاری مهر
کلید واژه ها:
لرستان پلدختر پمپاژ آب
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید