امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » مهمترین برنامه‌های دولت در لرستان ساماندهی ظرفیت‌های گردشگری است

مهمترین برنامه‌های دولت در لرستان ساماندهی ظرفیت‌های گردشگری است

کد خبر: 3985
  • 2

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: مهمترین برنامه‌های دولت در استان ساماندهی ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی است.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ،احمدرضا دالوند شنبه بیست و چهارم تیرماه جاری در جلسه ثبت جهانی دره خرم‌آباد، صنعت گردشگری را از اولویت‌های استان برشمرد و اظهار کرد: لرستان دارای، ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه میراث فرهنگی و صنعت گردشگری است که باید قدر آن‌ها را بدانیم.

وی در ادامه با بیان اینکه این صنعت یکی از مهمترین منابع درآمدی و اشتغال‌زا در دنیا شناخته شده است، افزود: کشورهای توسعه‌یافته و یا در حال توسعه به‌خوبی به این موضوع پرداخته‌اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: برخی صنایع در استان با وجود هزینه‌های‌ هنگفت نتوانسته‌اند در رفع مشکل اشتغال نقش بسزایی داشته‌باشند، این در حالیست که مجموعه خصوصی کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا لرستان در حوزه اشتغال‌زایی و توسعه گردشگری اقدامات خوبی کرده است.

دالوند بیان کرد: موضوع زیر ساخت‌ها در همه زمینه‌ها به ویژه گردشگری نقش مهمی دارد که متاسفانه در لرستان به دلیل بی‌توجهی از گذشته دچار مشکلاتی هستیم.

وی با بیان اینکه لرستان در حوزه میراث فرهنگی و ظرفیت‌های گردشگری دومین استان کشور و در بحث بارندگی جزو چهار استان پربارش کشور محسوب می‌شود، گفت: منابع آبی در این منطقه به دلیل نداشتن سدها و عدم برنامه‌ریزی مناسب بدون استفاده بهینه از استان خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه ساماندهی ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی لرستان از مهمترین برنامه‌های دولت در لرستان است، افزود: در تخصیص اعتبارات نیاز به همکاری و توجه بیشتر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هستیم تا بتوان از این ظرفیت‌ها به خوبی در راستای توسعه این صنعت و ایجاد اشتغال استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اظهار کرد: صدا وسیما مرکز لرستان در معرفی ظرفیت‌های استان به خوبی اقدام کرده اما نیاز است به فرهنگ‌سازی در حفظ آثار و زیرساخت‌ها و توسعه صنعت گردشگری بیشتر توجه شود.
منبع: خبرگزاری ایسنا
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید