امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » ضرورت استفاده از سیاست مجازات های جایگزین حبس در دستگاه قضایی

ضرورت استفاده از سیاست مجازات های جایگزین حبس در دستگاه قضایی

کد خبر: 3930
  • 4

پلدخترنیوز _رئیس دادگستری استان لرستان در بازدید از حوزه قضایی شهرستان پلدختر، گفت: توجه به سیاست مجازات های جایگزین حبس و استفاده از نهادهای ارفاقی از جمله مواردی است که بایستی در دستور کار قضات در دستگاه قضایی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ؛ سعید شهواری امروز شنبه ششم خرداد ماه سال جاری  در بازدید از حوزه های قضایی شهرستان پلدختر و معمولان با اشاره به اینکه توجه به سیاست مجازات های جایگزین حبس و استفاده از نهادهای ارفاقی از جمله مواردی است که بایستی در دستور کار قضات قرار می گیرد؛ اظهار داشت:امیدواریم تلاش ها همچنان در جهت رضایتمندی مردم ادامه پیدا کند.


وی ضمن تاکید بر اینکه بایستی توجه ویژه ای به برنامه های قوه قضاییه و عملیاتی کردن آن ها داشت، افزود: همه دستگاه ها برای تحقق اهداف خود برنامه محور هستند و خوشبختانه در قوه قضاییه برنامه های بسیار خوبی برای ارائه خدمات به مردم و افزایش رضایتمندی آنها تدوین شده است.

شهواری اتقان آرا  را یکی از ملاک های ارزیابی هر دادگستری دانست و عنوان کرد: اتقان آرا مورد تاکید مسئولان عالی قوه قضاییه است که بایستی مورد توجه جدی قرار گرفته شود و علل نقض آرا احصا شده و به کلیه حوزه‌ها ابلاغ شود تا دلایل این نقض ها برطرف شوند.

رئیس شورای قضایی استان لرستان در ادامه گفت: کاهش ورودی پرونده ها یکی دیگر از برنامه‌های مهم قوه قضاییه بوده که معاونت پیشگیری از وقوع جرم، هم در مرکز استان و هم در شهرستان ها بایستی توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشد.
وی ماده 11 شورای حل اختلاف را یک ظرفیت بسیار خوب برای کاهش ورودی پرونده به دادگستری دانست که این اختیار را قانونگذار داده است و افزود: افزایش آمار حل اختلاف و صلح و سازش بایستی در دستور کار قرار گرفته و روش های انجام صلح و سازش به کارکنان شورای حل اختلاف آموزش داده شود.

شهواری گفت: ابلاغ الکترونیک و دادرسی الکترونیک از موارد بسیار مهمی است که بایستی مورد توجه مدیران قضایی قرار گرفته و در راستای افزایش آن تلاش نمایند.

وی ضمن تاکید بر اینکه پرونده های مسن بایستی به سرانجام برسند، تصریح کرد: امکانات دادگستری محدود است اما کار قضایی نیازمند جهاد کردن است و مدیران قضایی استان لازم است که جهاد کنند و جهادی عمل نمایند.

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان با تاکید بر اینکه نظارت جدی و مستمر بر قرارهای منتهی به بازداشت بایستی انجام شود، خاطرنشان کرد: ملاک ارزیابی عملکرد حوزه های قضایی آمار عملکرد آنهاست که بایستی برای آن برنامه ریزی و هدف گذاری نمود.
تنظیم خبر: حسین خدایی 
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید