امروز: شنبه، 8 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » رسانه ها با انتقادات سازنده راهگشای دولت هستند

رسانه ها با انتقادات سازنده راهگشای دولت هستند

کد خبر: 3926
  • 3

پلدخترنیوز _فرماندار پلدختر در نخستین جلسه سه‌شنبه های خبری پلدختر ، گفت: رسانه ها با انتقادات سازنده کمک حال و راهگشای دولت هستند.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛حمید خادم صبح امروز سه شنبه  دوم خرداد ماه سال جاری در اولین جلسه نشست خبری تحت عنوان سه شنبه خبری در سالن فرمانداری شهرستان پلدختر ،اظهار داشت:رسانه ها بسیار مهم و تاثیر گذار بوده و عامل بیداری مدیران می باشند.

وی افزود: رسانه ها با انتقادات سازنده خود راه گشا و کمک حال دولت هستند.
 
اعتبار ۲۸ میلیارد تومانی برای روکش آسفالت محور پلدختر _ پل زال تامین شد

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ،روح اله شریف زاده صبح امروز سه شنبه دوم خرداد ماه سال جاری در جلسه  نشست خبری و ارائه عملکرد‌ در سالن  فرمانداری شهرستان پلدختر ، اظهار داشت: سال ۱۴۰۱ حدود ۵۷ کیلومتر روکش آسفالت در کل محورهای اصلی ، فرعی و روستایی شهرستان پلدختر انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۸ میلیارد تومان برای روکش آسفالت محور پلدختر‌ _ پل زال تامین اعتبار شده است، افزود،:مشکل روشنایی تونل معمولان و سه راه بابازید برطرف شده است 

رئیس اداره راهداری شهرستان پلدختر ، با اشاره به اینکه در سال گذشته، ۱۴۵ هزار متر مکعب تراشه برداری و خاک برداری جهت احداث و اصلاح نقاط حادثه‌خیز انجام شده ، عنوان کرد: ۲۱ دستگاه پل و آبرو در محور های شهرستان احداث شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲هزار و سیصد و سیزده تابلو و علائم هشدار دهنده نصب و بروزرسانی شده ، بیان کرد: ۲هزارو دویست متر مکعب ریزش برداری در محور های شهرستان انجام شده است.

شریف زاده با اشاره به اینکه برای ایمن سازی محورهای خاکی حدود  ۷ کیلومتر هره خاکی انجام  شده ، گفت: ۲۱۰ کیلومتر خط کشی در محورهای شهرستان انجام و همچنین چاله گیری و لکه گیری ۵۸۰ تنی در کل محورها صورت گرفته است.

رئیس اداره راهداری شهرستان پلدختر عنوان کرد: ۷۰ درصد پل روستای برگلان سوخته از جمله کوله های آن ساخته شده و کوله پایانی در حال ساخت می باشد که پیش بینی می شود در دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

شریف زاده؛ افزود:حدود ۵۰ هزار مترمکعب راه دسترسی پل شهدای معمولان خاکبرداری شده و در مرحله پایانی می باشد.
 ساختمان مرکز جامع سلامت تنگ علی پلدختر بزودی افتتاح می شود 

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ؛ اکبر جوادی صبح امروز سه شنبه دوم خرداد ماه سال جاری در جلسه سه شنبه خبری و ارائه گزارش عملکردی ، اظهار داشت: هدف و رسالت ما اینست که بهداشت و سلامتی برای همه باشد.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پلدختر افزود: در حال حاضر ۳ پروژه با متراژ ۳ هزار مترمربع و اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان تحت عنوان مرکز جامع سلامت چمشک، مرکز جامع سلامت پاعلم و مرکز آزمایشگاه جامع شهرستان پلدختر واقع در مرکز بهداشتی درمانی شماره یک پلدختر در دست اقدام می باشد.

وی با اشاره به اینکه مرکز  جامع سلامت شماره ۳ پلدختر با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در  داخل محوطه بیمارستان امام خمینی پلدختر در حال ساخت می باشد و در پایان خرداد ماه جاری بهره برداری خواهد شد، عنوان کرد: طی یکسال گذشته ۶۰۰ میلیون تومان تجهیزات خریداری و به مراکز و خانه های بهداشتی تحویل داده شده است.


جوادی با اشاره به اینکه در برنامه نظارت بر مواد غذایی ۱۷۰ مورد نمونه برادری صورت گرفته ،گفت: ۴۱هزار و صد و چهل و شش مورد بازرسی در طی سال گذشته انجام شده که در نتیجه آن  ۲۹ مورد از اماکن مورد بازرسی تعطیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه درصد مرگ و میر مادر در سال گذشته صفر بوده، خاطرنشان کرد:شاخص مراقبت های پیش از بارداری ۶۱درصد و پوشش مراقبت های بارداری  ۹۸ درصد بوده و در بحث واکسیناسیون ۱۳۶ هزار و سیصد و هفتاد و هشت مورد تزریق واکسن انجام شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پلدختر با اشاره به اینکه سیستم زنجیره سرد که در سیل فروردین ماه ۹۸ از بین رفته بود با ۳۹۰ میلیون تومان بازسازی شده و برای مدار دوم نیازمند ۴۰۰میلیون تومان اعتبار می باشد ، عنوان کرد،: کیت های آزمایشگاهی به اعتبار یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و همچنین مکمل های دارویی با اعتبار یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان در اختیار خانه ها و مراکز بهداشتی قرار گرفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پلدختر با اشاره به اینکه برای تأمین پزشک قلب پیگیری هایی صورت گرفته ،افزود:متاسفانه با وجود کم بودن فارغ‌التحصیلان در این رشته و عدم تمایل به حضور در پلدختر تاکنون موفق به تامین متخصص قلب نشده ایم.

جوادی با اشاره به پیگیری جهت متخصص بیهوشی تصریح کرد:کمبود پزشک عمومی خارج از اختیارات ماست چون تعداد فارغ‌التحصیلان بسیار کم بوده با این وجود مرکز فاقد پزشک نداریم.

تنظیم خبر: حسین خدایی
عکس خبر: سجاد ابراهیمی 
کلید واژه ها:
لرستان پلدختر پل سه شنبه
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید