امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » روستاهای جنوبی شهرستان پلدختر باید تخلیه شوند

مدیرکل هواشناسی لرستان ؛

روستاهای جنوبی شهرستان پلدختر باید تخلیه شوند

کد خبر: 3854
  • 4

پلدخترنیوز _مدیرکل هواشناسی لرستان در جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان پلدختر ، گفت: روستاهای اطراف پاعلم ،اطراف جلوگیر و سراب عبدالعلی پلدختر در معرض بیشترین بارش قرار داشته و بایستی تخلیه شوند.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ؛بهروز مرادپور عصر امروز سه شنبه بیست و دوم فروردین ماه سال جاری در جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان پلدختر؛ اظهار داشت:موج اصلی سامانه بارشی عصر چهارشنبه شروع و تا روز پنجشنبه ادامه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه چنانچه پیک بارشی به ۱۷ تا ۱۵ ساعت برسد بسیار خطرناک خواهد بود ،افزود :چنانچه ۲۴ ساعت بارندگی ادامه داشته باشد بدلیل بارش های نرم و بازه زمانی یک روزه طی این مدت اتفاق خاصی رخ نداده و تنها ممکن است حاشیه نشینان رودخانه ها اندکی دچار مشکل شوند.

مدیرکل هواشناسی لرستان با اشاره به اینکه  اصولاً ماهیت بارش های بهاری  رگباری است ،عنوان کرد: متاسفانه رگباری بودن باعث بالا آمدن آب رودخانه ها،افزایش روان آب ها و ایجاد سیل  می شود و ترس ما از همین رگباری بودن بارش ها می باشد.

وی با اشاره به اینکه سامانه هواشناسی لرستان،مناطقی مانند تنگ هفت ، تنگ پنج ، کشور ، کشکان ،افرینه ، پاعلم ، جلوگیر ، نواحی از آزاد راه ، پل زال ، قسمت هایی از سپیددشت و شول آباد ، جنوب نورآباد و شمال کوهدشت ‌را مناطق قرمز و پر خطر اعلام کرده است ، بیان کرد:روستاهای جنوب پلدختر شامل روستاهای اطراف پاعلم ،اطراف جلوگیر و سراب عبدالعلی نیازمند تخلیه می باشند.

مرادپور با اشاره به اینکه ۱۲ بارم سنج در سطح شهرستان پلدختر وجود دارد که ۳ عدد آن خودکار بوده و مابقی بصورت دستی فعال  و محاسبات آنها کاملا اشتباه می باشد، گفت: اطلاعات سامانه هشدار سیل از طریق باروم سنج های خودکار تامین می شود بر همین اساس امیدواریم با نصب باروم سنج خودکار ،مشکلات سامانه هشدار سیل در پلدختر رفع شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه راه اندازی سامانه اقلیم شناسی در سطح شهر معمولان حدود ۲ میلیارد تومان می باشد، تصریح کرد: متاسفانه بدلیل عدم جانمایی برای پلتفرم از سوی مسئولان شهری معمولان این امتیاز از دسترس معمولان خارج و به اشترینان واگذار شد.

تنظیم خبر حسین خدایی
عکس خبر: محمد رضا فرهادی فرد
 
دسته بندی: ---
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید