سرشماری پستانداران شاخص در پلدختر آغاز شد

تاریخ انتشار : 25 آذر 1397, 21:12
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر روز شنبه در حاشیه اجرای این طرح اظهار داشت: این طرح به منظور شناخت وضعیت جمعیت حیات وحش به ویژه گونه های شاخص که زیستگاه های خاصی در این شهرستان دارند، اجرا می شود.

علی الشتری نژاد افزود: زیستگاه های حیات وحش در پلدختر دارای وضعیت توپوگرافی صعب العبور و صخره ای هستند و با توجه به ارزش اکولوژیکی گونه هایی که در این زیستگاه ها زندگی می کنند لازم است برای حفظ و جلوگیری از به خطر افتادن آنها شناسایی شوند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر گفت: در این طرح جلوگیری از به خطر افتادن بانک ژن منطقه، شناسایی مناطق دارای پتانسیل برای تحت مدیریت درآوردن و افزایش سطح حفاظتی، بررسی عوامل تهدیدها و ارزش ها و فرصت های مناطق و زیستگاه های مهم در راستای احیا و افزایش گونه های شاخص حیات وحش و نیز برآورد جمعیتی آنها مدنظر می باشد.

وی افزود: همچنین در اجرای این طرح سایر ارزش های زیستی که این مناطق دارند بررسی کارشناسی شده و شناسایی می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر گفت: این شهرستان با توجه به توپوگرافی خاص و تنوع آب و هوایی دارای تنوع حیات وحش مطلوبی بوده که در گذشته به دلیل برخی عوامل انسانی و طبیعی جمعیت حیات وحش کاهش یافته است.

الشتری نژاد خاطرنشان کرد: اکنون می توان با گشت و کنترل و پایش و رصد شبانه روزی و همکاری همه ذینفعان، به ویژه اهالی بومی به افزایش جمعیتی گونه های شاخص امیدوار بود/ خبرگزاری ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=385

نظرات :

  1. User Avatar
    فرهاد نظری  ـ  در تاریخ : 25 آذر 1397 22:00
    به عنوان یک شهروند دوست دار محیط زیست از این حرکت اداره محیط زیست شهرستان پل دختر تشکر می کنم امیدورام برای حفظ گونه های جانوری این شهرستان هرچه سریعتر اقدام شود به امید روزی هر فردیک محیط بان و حافظ محیط زیست باشد

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود