امروز: پنج شنبه، 9 آذر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » کسب رتبه دوم کشوری دادگستری استان لرستان در ارزیابی عملکرد سالانه

کسب رتبه دوم کشوری دادگستری استان لرستان در ارزیابی عملکرد سالانه

کد خبر: 3848
  • 1

پلدخترنیوز _دادگستری استان لرستان در ارزیابی عملکرد سالانه دادگستری‌های سراسر کشور در سال 1401 رتبه دوم را کسب کرد.

به گزارش  پایگاه خبری پلدخترنیوز روابط عمومی دادگستری کل استان لرستان خبرداد، بر اساس بررسی‌های به عمل آمده توسط معاونت راهبردی قوه قضاییه، دادگستری کل استان لرستان در ارزیابی عملکرد دادگستری‌های سراسر کشور در سال 1401 موفق به کسب رتبه دوم شده است.

به موجب گزارش روابط عمومی دادگستری لرستان ،در ارزیابی معاونت راهبردی قوه قضاییه، شاخص‌های مؤثر در شناسایی وضعیت عملکرد دادگستری ها در مقیاس کشوری استخراج و مورد محاسبه قرار گرفته و دادگستری‌های سراسر کشور نسبت به یکدیگر در ارتباط با این شاخص‌ها در سال 1401 رتبه بندی شده است.

روابط عمومی دادگستری استان لرستان در این گزارش، شیوه محاسبه، عملکرد دادگستری‌های کشور براساس شش شاخص را اینگونه بیان کرد: پایه ورودی پرونده، پایه شعب فعال، وضعیت پرونده‌های معوق، وضعیت اتقان آراء، وضعیت صلح و سازش و وضعیت زمان رسیدگی ارزیابی و نتایج اعلام گردیده است.

شایان ذکر است ،در ارزیابی انجام گرفته توسط قوه قضاییه، دادگستری کل استان لرستان از حیث نسبت خروجی به ورودی پرونده، نسبت مانده به ورودی، نسبت مانده پرونده‌ها به شعب فعال، نسبت ورودی تجدیدنظر به ورودی و نیز نسبت تأیید آراء در دادگاه تجدید نظر به ورودی پرونده‌ها حائز رتبه عالی در بین استان‌های سراسر کشور شده است.

گفتنی است دادگستری استان لرستان طی سه سال گذشته از حیث عملکرد همواره جزء رتبه‌های برتر کشوری بوده و در ارزیابی سال 1401 با کسب مجموع 315 امتیاز و تنها اختلاف 2 امتیاز کمتر نسبت به استان فارس در رتبه دوم کشور قرار گرفت و تحول عملکردی این دوره کاملاً ملموس و مشهود می‌باشد.
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید