امروز: پنج شنبه، 11 خرداد 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » شهرداری ها در اجرای قوانین عادل باشند

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان؛

شهرداری ها در اجرای قوانین عادل باشند

کد خبر: 3809
  • 2

پلدخترنیوز _مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان با اشاره به اینکه شهرداری ها باید در رعایت قوانین عادل باشند ، گفت: برای حفظ سرمایه اجتماعی و جلب اعتماد مردمی، قانون بایستی برای همه بصورت یکسان از سوی مجموعه شهرداری ها رعایت شود.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ؛عنایت اله میرزایی صبح امروز شنبه بیست و هفتم اسفند ماه جاری در جلسه شورای اداری شهرستان پلدختر با محوریت معارفه شهردار پلدختر ؛اظهار داشت:به دنبال اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، اضافه شدن شاخص  محرومیت در توزیع اعتبارات دولتی و پس از  ابلاغ آیین نامه اجرایی آن ،اعتباراتی به شهرداری های پلدختر، معمولان و سراب حمام تعلق خواهد گرفت.


 وی با اشاره به اینکه چند چالش عمده برای شهرداری های استان وجود دارد که انتظار می رود مجموعه شورا و شهرداری پلدختر نیز به آنها نگاه ویژه داشته باشند ،افزود: این سه چالش شامل نداشتن برنامه بلند مدت و میان مدت در سطح شهرداری های استان ،تورم نیروهای مازاد عمدتاً غیرمتخصص و اتکا درآمد بر اساس عوارض،بهای خدمات و تخلفات ساختمانی می باشند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان با تاکید بر اینکه برنامه های بلند مدت در حدود پنج سال باید جایگزین برنامه های یکساله و کوتاه مدت شوند، عنوان کرد:برای رفع مشکل نیروهای مازاد بایستی در صورت امکان افراد بازنشسته شده و همچنین در خصوص جذب ها نظارت و پیگیری جدی تری انجام شده و از استخدام نیروی جدید اضافه جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه  که درآمد های کنونی شهرداری ها منبع ناپایدار محسوب می شوند، بیان کرد: قانون درآمد های پایدار ابلاغ ،ابزارنامه ها و شیوه نامه های تامین مالی در آن گنجانده شده و آیین نامه اجرایی آن نیز ابلاغ گردیده و انتظار می رود با استفاده از آنها این مشکل برطرف شود.

میرزایی با اشاره مشکل سرمایه اجتماعی در مدیریت شهری کل کشور و همچنین درپلدختر ، گفت: امیدواریم شهرداری پلدختر با شفافیت عملکردی، مسئولیت پذیری و مشارکت مردمی سرمایه اجتماعی خود را احیاء نموده و باعث جلب اعتماد مردمی بیشتری شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان با تاکید بر اینکه انتظار می رود قانون برای همه و با عدالت رعایت شود؛ تصریح کرد: در راستای حفظ سرمایه اجتماعی، قانون بایستی برای همه بصورت یکسان از سوی مجموعه شهرداری اجرا شود.

تنظیم خبر: حسین خدایی
عکس خبر: محمد رضا فرهادی فرد 
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید