امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » الزام جلوگیری از بسته شدن کارخانه های بدهکار

الزام جلوگیری از بسته شدن کارخانه های بدهکار

کد خبر: 3777
  • 9

پلدخترنیوز _رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری لرستان با اشاره به الزام جلوگیری از بسته شدن کارخانه های بدهکار گفت:هدف قوه قضاییه رونق تولید و رفع مشکلات واحد های تولیدی دارای بدهی مالی می باشد.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حسین رضا دلفان رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری لرستان صبح امروز پنجشنبه چهارم اسفند ماه جاری در جلسه معارفه رئیس جدید دادگستری شهرستان پلدختر ،با اشاره به اینکه بیکاری معضل مهم کشور می باشد، اظهار داشت:تلاش می شود واحدهای تولیدی که می توانند دوباره احیاء شده و به چرخه تولید برگردند،  مشکلاتشان مرتفع شود.

وی افزود:به تمام همکاران قضایی اطلاع رسانی شده که دستگاه قضایی نباید اجازه دهد تا جای ممکن هیچ کارخانه ی تولیدی بدلیل بدهی بسته بماند.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری لرستان با اشاره به اینکه استقلال ،یک افتخار بزرگ برای دستگاه قضایی ایران است، عنوان کرد:یکی از مهمترین ویژگی های سند تحویل رسیدگی به وضعیت حضور مردم در دستگاه قضایی می باشد.


وی با اشاره به اینکه سامانه هایی طراحی شده تا مردم کمتر به دستگاه قضایی مراجعه حضوری داشته باشند ، بیان کرد:این کار موجب تسریع  و تسهیل در انجام کار و پیشگیری از اتلاف وقت و اجرای بهتر عدالت خواهد شد.


دلفان با اشاره به اینکه حدود ۴۰ سامانه خدمات دهی به مردم در دستگاه قضایی وجود دارد ، گفت: در سند تحول دوره ۴۰ساله دستگاه قضایی مورد ارزیابی قرار گرفته و نقاط مثبت ، منفی چالش ها و آسیب ها را مورد بررسی قرار داده و نقاط مثبت را  تقویت و برای نقاط منفی راهکار های اجرایی برای مرتفع شدن ارائه دادند.

وی با اشاره به اینکه تلاش شده تا اقدامات صورت گرفته مطلوب مردم باشد ، تصریح کرد: هدف این است تا کار را از طریق شوراهای حل اختلاف ، داوری و میانجیگری به خود مردم سپرده و برای قضا زدایی اقدام شده است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری لرستان با اشاره به اینکه باید به سمتی پیش برویم که عنوان های مجرمانه را کاهش دهیم نه آنکه  تعداد نیروهای قضایی را افزایش دهیم، تصریح کرد: باید تلاش کنیم حل مشکلات مردم از طریق کمیسیون ها و  دستگاه های شبه قضا مانند شوراهای حل اختلاف و سایر موارد انجام شود.

وی با اشاره به اینکه مردم ولی نعمتان این دولت هستند اما برخی ادارات متاسفانه در برابر مردم به وظایف اساسی خود عمل نمی نمایند ، خاطرنشان کرد:دادستان بعنوان مدعی‌العموم جامعه در چنین شرایطی موظف به احیاء حقوق عامه مردم می باشد.


دلفان با اشاره به اینکه در این سند برای برخورد با موارد ترک فعل از سوی مدیران قوانینی پیش بینی شده ، افزود: بر اساس سند تحول چنانچه مدیری به وظایف قانونی خود عمل نکند ، دادستان موظف به بازخواست و مجازات وی می باشد.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری لرستان با اشاره به هوشمند سازی دستگاه قضایی، تصریح کرد: برخی از شعب ما نیازمند خودکار و نوشتار دستی نیستند که این موجب تسریع در انجام کار رسیدگی و شفاف سازی شده است

وی با اشاره به اینکه در راستای رفع مشکلات مردم در خصوص عدم همخوانی آرا صادره با نوع موضوع ، محتویات و واقعیت مورد بررسی،دوره های باز آموزی برای کارکنان در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: تلاش شده تا دادگستری ها فعال، پویا و در میدان بوده و برای بررسی مشکلات به دنبال مطالبه و پیگیری اقدامات دستگاه های مسئول و پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه میانگین وقت دادرسی به پرونده‌های قضایی در استان لرستان از میانگین کشوری آن پایین تر می باشد، افزود: لرستان در طی سه دوره رتبه اول کشوری رسیدگی به وضعیت پرونده ها را داشته است.

دلفان با اشاره به اینکه یکی از مطالبات جدی مردم مبارزه با فساد می باشد،گفت:دستگاه قضایی پرچمدار مبارزه با این بیماری می باشد و  دستگاه قضایی لرستان دو دوره از باب سلامت قضایی در کشور بعنوان نمونه انتخاب شده است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری لرستان افزود :سرقت های مسلحانه ،برخورد با بر هم زنندگان نظم اجتماع و جامعه ، قاچاق مواد مخدر ، تیراندازی و رعب و وحشت جامعه ، تخریب محیط زیست و  قاتلان فراری مهمترین جرایمی هستند که بایستی مطابق قانون در اولویت پیگیری قرار بگیرند.

تنظیم خبر: حسین خدایی 
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید