امروز: دوشنبه، 8 خرداد 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار فرهنگی هنری » برگزاری اولین جلسه انجمن ادبی پلدختر

برگزاری اولین جلسه انجمن ادبی پلدختر

کد خبر: 3726
  • 12

پلدخترنیوز _پس از انتخاب هیات امنای جدید انجمن ادبی پلدختر، اولین جلسه رسمی این انجمن با حضور اعضا و علاقمندان به شعر و هنر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ؛ عصر امروز پنجشنبه پانزدهم دی ماه سال جاری انجمن ادبی پلدختر اولین جلسه خود را در سالن کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر پلدختر با حضور نظری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از شعرا و نویسندگان برگزار کرد.

شعر پررنگ ترین شناسه هنری پلدختر

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر در این جلسه شعر را پررنگ تر ین شناسه هنری پلدختر بیان کرد و اظهار داشت: ایجاد محیط دوستانه و استفاده بردن از حضور تمام شاعران و نویسندگان در این انجمن برای ارتقای بیشتر شعر و ادبیات پلدختر ضروری است.


نظری با اشاره به سالگرد شهادت سردار سلیمانی در طی روزهای گذشته افزود: شعرا و نویسندگان این شهرستان بایستی فرهنگ‌سازی بیشتری  در خصوص آرمان‌های شهدای این مرزوبوم داشته باشند.

ترغیب جوانان و نوجوانان مستعد مهمترین هدف انجمن ادبی

 در ادامه جلسه ، رئیس انجمن ادبی پلدختر با اشاره به اهداف و برنامه‌های انجمن ادبی، اظهار داشت: از جمله اهداف انجمن ارتقای شعر و ادبیات پلدختر با برگزاری جلسات آموزشی در زمینه‌های مختلف ادبی بوده و همچنین جذب، تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان مستعد مهمترین هدف ما در  این انجمن می باشد.


زارع در تشریح دیگر برنامه های انجمن ادبی  افزود :برگزاری جلسات آشنایی بیشتر اعضا با شعرای مطرح معاصر و گذشته‌ی کشور، دعوت از بزرگان ادبیات شهرستانی و استانی، برگزاری همایش‌های شهرستانی، استانی و منطقه‌ای از دیگر برنامه های انجمن ادبی می باشد.

شاعران پیامبران شعرند 

 در پایان جلسه ،دبیر انجمن ادبی درخصوص جایگاه شعر در پلدختر اظهار داشت،: از لحاظ کمیتی شاعران زیادی به نسبت جمعیت داریم و از لحاظ کیفیتی، گوناگونی چه در محتوای شعر و چه در ساختار شعر وجود دارد.


ولی‌پور با بیان اینکه گاه شعر بعضی شعرا در سطح بسیار بالا و گاه در سطوح بسیار پایین از همان شاعران مشاهده‌ می‌شود ، افزود:  وجود چنین نوسانهای صفر تا صدی در شعر نوعی ضعف بشمار می آید.


وی با اشاره به اینکه شاعران پیامبران شعرند و شعر خوب،جوششی بوده و به شاعر الهام می‌شود، تصریح کرد: شعری که کوششی باشد از لحاظ محتوا کیفیت پایینی خواهد داشت.


گفتنی است در این جلسه حجت عزیزپور،رضا ولیپور، حسین نصیری،آرش آقایی، علی همایی،دریا شفیعی ، سهیلازارع، مجتبی عزیزی و..از جمله شعرا،نویسندگان و هنرمندان حاضر بودند ، همچنین شعرخوانی توسط حاضران صورت گرفت که  برخی از شعرها با مضمون شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی  بود.

تنظیم خبر: حسین خدایی 
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید