امروز: پنج شنبه، 9 آذر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » رفع مشکلات اشتغال جامعه ایثارگری اولویت مهم بنیاد شهید است

رفع مشکلات اشتغال جامعه ایثارگری اولویت مهم بنیاد شهید است

کد خبر: 3677
  • 19
رفع مشکلات اشتغال جامعه ایثارگری  اولویت مهم بنیاد شهید است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به اینکه رفع مشکلات اشتغال جامعه ایثارگری در اولویت بنیاد شهید می باشد،گفت:هر اداره ای که قانون جامعه ایثارگری در آن رعایت نشود از سوی سازمان بنیاد شهید لرستان به‌عنوان دستگاه متخلف به ریاست جمهوری معرفی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ؛ هبت اله هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان صبح امروز دوشنبه چهاردهم آذرماه جاری ، اظهار داشت: مشکلات گلزار شهدای معمولان مطالبه جدی ما بوده و ۵میلیارد تومان بودجه سفر رئیس جمهور برای رفع مشکل دست آب منطقه ای رسیده و وظیفه پیگیری آن بر دوش مسئولان مربوطه می باشد.

وی افزود :۳ میلیارد تومان نیز به شرکت نفت تحویل داده شده که در مجموع ۸ میلیارد تومان مبلغ بسیار چشمگیری برای رفع مشکلات گلزار شهدای معمولان می باشد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به اینکه قانون جامعه ایثارگری از جمله مسائلی است که در دولت کنونی پیگیری می شود ، عنوان کرد: با وجود اینکه این قانون سالهاست تصویب شده متاسفانه تاکنون به مرحله اجرا در نیامده است.

وی با اشاره به اینکه در بحث تبدیل وضعیت به شدت پیگیر هستیم،بیان کرد : تاکنون برای  ۱۹۰۰ نفر در سیستم علوم‌پزشکی لرستان تبدیل وضعیت انجام شده و ۶۰ نفر دیگر باقیمانده است.

هاشمی با اشاره به اینکه بحث مشکلات اشتغال جامعه ایثارگری در اولویت می باشد ، گفت : هر اداره ای که قانون جامعه ایثارگری در آن رعایت نشود از سوی سازمان بنیاد شهید لرستان به‌عنوان دستگاه متخلف به ریاست جمهوری معرفی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بحث سهم ایثارگران از دیگر موضوعات قابل توجه سازمان بنیاد شهید لرستان است، تصریح کرد : سهم ایثارگران در پلدختر انجام نشده در صورتیکه ۲۵ درصد سهم جذب در ادارات دولتی و غیر دولتی به ایثارگران اختصاص دارد و این کار با هماهنگی بنیاد شهید بایستی انجام شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان ، افزود: خدمات رسانی به خانواده های شهدا و ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هر دو از وظایف مشترک تمام سازمان هاست و بنیاد شهید تنها نقش هماهنگی را برعهده دارد.

هاشمی با اشاره به ضرورت تبدیل گلزار شهدای پلدختر به حسینیه ، خاطرنشان کرد : پیگیری و اجرای این کار برعهده شهرداری و بنیاد شهید شهرستان پلدختر می باشد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیتی بنام کنگره بزرگ ۶۵۴۸  شهید در استان لرستان وجود دارد ، اظهار داشت : از این ظرفیت برای تغییر و فضاسازی تصاویر شهدا، المان ها و یادمان ها استفاده کنید.

هاشمی با اشاره به اینکه اعطای وام اشتغال و مسکن در حیطه اختیارات بنیاد شهید نیست ، تصریح کرد : بنیاد شهید مجری وام مسکن و اشتغال می باشد، و جز دوم و شش ماهه دوم محسوب میشود اما متأسفانه با گذشت ۲ ماه از موعد مقرر هنوز پرداختی انجام نشده و پرونده‌ها آماده اعلام و همکاری بانک ها هستند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بانک ها در بسیاری از شهرستان ها همکاری لازم را ندارند ، افزود : این مشکل در برخی از شهرستان ها مرتفع شده و برای رفع آن در سایر شهرستان ها مثل پلدختر نیازمند همت همگانی فرمانداری و مسئولان می باشیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان؛با اشاره به اینکه طرح سپاس بخشی از همان ۷۰ درصد و ۳۰ درصد است،بیان کرد :مطابق قانون جامعه ایثارگری بخشی از آن برعهده سپاه در هفته بسیج،بخشی از آن مربوط به هفته نیروی انتظامی برعهده نیروی انتظامی بوده و در تمام ادارات ۲۰ درصد سهمیه فرهنگی به این بحث اختصاص داده شده است.

هاشمی در خصوص معوقه هزینه ازدواج ، فوتی و سایر ، افزود : معوقات اینگونه مواردی تا انتهای سال جاری پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تمامی دانشگاه های ملی،غیرانتفاعی و آزاد شهریه خود را از بنیاد شهید دریافت می کنند ، تصریح کرد : دانشگاه ها دائم شهریه خود را دریافت کرده و مرکز استان مسئول پخش آن می باشد که متاسفانه  این مبلغ به برخی شهرستان ها ارسال نشده است.

خبر: حسین خدایی
عکس خبر: محمد رضا فرهادی فرد
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید